Bu grip 300 milyon kişiyi kısa sürede öldürebilir!

Bu virüs hayvandan insana geçiyor ve 4 gün sonra öldürüyor! Kısa süre içinde milyonlarca insanın ölümüne sebep olabilecek griple ilgili uyarı geldi!

Bu grip 300 milyon kişiyi kısa sürede öldürebilir!

Global Sağlık Konseyi Başkanı Jonathan Quick, 'Avustralya gribi' adı verilen yeni bir salgının yaklaştığını, sinsi bir şekilde ilerleyen bu salgının 300 milyon kişinin hayatını kaybetmesine neden olabileceğini iddia etti.

'Avustralya gribi' adı verilen yeni bir salgının gelmekte olduğunu belirten Quick, hayvandan insana geçebilen virüsün dünya genelinde 33 milyon kişiyi etkileyebileceğini söyledi.

BELİRTİLER KISA SÜREDE ÇIKIYOR!

Virüsün insan vücuduna girdikten 4 gün sonra semptomların ortaya çıktığını ifade eden Quick, hastalığın sinsi bir şekilde ilerlediği için öldürücü olabileceğine dikkat çekti.

İŞLENMİŞ HAYVANSAL GIDA TÜKETİMİNDEN UZAK DURUN!

Önümüzdeki 200 günün virüsün yayılma hızında kritik olduğunu söyleyen Quick, 2 yıl içinde 300 milyon kişinin hayatını kaybetme riski altında olduğunu söyledi. Quick, hastalıktan korunmak için özellikle ucuz ve işlenmiş hayvansal gıda tüketiminden kaçınılması gerektiğini belirtti.

BİZE ULAŞIN