İnce kırışıklıklar için kırmızı, sivilceye mavi ışık tedavisi

En büyük organımız olan cildimize bakım yapmanın zamanı geldi. Kıştan çıkan ciltteki ölü deri temizlenmeli, lekeler giderilip cilt yeniden canlandırılmalı

İnce kırışıklıklar için kırmızı, sivilceye mavi ışık tedavisi
İlkbahar geldi. Güneş yüzünü iyice göstermeye başlamadan önce, cildinizi kıştan çıkıp yaza hazırlarken bakımlarınızı da ihmal etmeyin.
Tanfer Health&Aesthetic merkezinden Estetisyen Tuğçe Ürüm, cildimizi bahara hazırlamamız için bilgiler verdi…

HOLLYWOOD BAKIMI
Hydrafacial anti-aging cilt bakımı nedir?
Hydrafacial anti-aging cilt bakımı, kadın-erkek tüm cilt tipleri için uygun olan mekanik bir bakım protokolüdür, klasik bakımların aksine zaman kazandırır. Tedavi protokolü ortalama 30 dakika sürer, gözenekleri sıkılaştırır, derinlemesine bir temizlik yaparken cildi onarır yeniler ve anti-aging bakım yapar. Hollywood yıldızlarının tercih ettiği bakımdır.
Hydrafacial cilt bakımı; yüz, boyun ve dekolte başta olmak üzere nemini ve elastikiyetini kaybetmiş, lekelenmiş, sivilcelenmiş, yapısı bozulmuş cilt dokusuna güvenle uygulanan temizleme, yenileme, nemlendirme ve antioksidan korumanın yapıldığı kombine bir medikal bakım işlemidir.

MORLU K VE ÖDEM OLMAZ
Uygulamanın faydaları nelerdir?
Kalıcı, acısız ve hızlı bir uygulamadır. Cilt özel bir vakumlama sistemiyle temizlenir.
Sıvı mikrodermabrazyon sonrası cilde çözünürlüğü yüksek anti-aging peptidler ve antioksidan serumlar yedirilir.
Mavi ve kırmızı led sistemleri ciltteki probleme yönelik olarak uygulanır.
Herhangi bir morluk, ödem, kızarıklık olmadan, gündelik hayata hemen dönülebilinir, sonuç anında görülür.
Tedavinin aşamaları nasıldır?
Temizleme:
Cilt, vakum sistemi ile derinlemesine temizlenir.
Hydrapeeling: vakum ve sıvı kullanılarak peeling işlemi normal prosedürde yapılır.
Leke, akne izi ve gözenek olan ciltlerde, tahrişe sebep olmadan, kullanılan elmas başlıklarla cildin üst tabakasında mikrodermabrazyon sağlanıyor.
Serum infüzyonu: Ciltteki soruna göre sivilcelere, lekelere ya da kırışıklıklara uygun serumlar uygulanır.
Kuru cilt ve ince kırışıklıklar için hyaluronik asit içeren, beyaz ve siyah noktalar, genişlemiş gözenekler ve aşırı yağ bulunan T bölgesine yağı dengeleyici serum uygulaması yapılır.
Nemlendirme: Özel spiral dizaynı sayesinde nemlendirici solüsyonlar, antioksidanlar, hyaluronik asit ve peptidler cilde uygulanır.
Led Terapi: Sivilceler için mavi ışık akneyi oluşturan bakterileri yok ederek porları temizler; ince kırışıklıklar için kırmızı led tedavisi elastin-kollajen lifleri uyararak yenilerini sentezletir ve cildi sıkılaştırır.
Bakımdan hemen sonra ince kırışıklıklarda azalma gözlemlenir.
Önerilen seans sayısı nedir?
Haftada bir, dört ile altı seanslık bir kür idealdir. Sonucun korunması için ayda bir tek seans yapılması önerilir.

CİLT TİPLERİNE UYGUN BAKIM TÜRLERİ
Hassas cilt: Cilt hassasiyetini tespit ettikten sonra uygun olan tedavi bakım protokolü oluşturulur. Örneğin; hassas ciltte kılcal damar (korproz) var ise hamam, sauna, buhar ve sıcak duş, bu cilt yapısı için uygun değildir. Tedavide kullanılan ajanlara karşı hassasiyet var ise bitkisel yöntemlere geçilmesi gerekir. Hassas cilde sahip olan kişiler öncelikle günlük hayatlarında güneş koruyucu ürünleri düzenli kullanmalıdır.
Kuru cilt: Bu cilt tipinin en belirgin özelliği kırışıklıktır. Bu sebeple tedavisi için en uygun olanı nem bakımıdır. Yoğun nem veren tedavi protokolü oluşturularak bakım planlanır.
Yağlı cilt: Cilt sorunumuz sebum dengesini ayarlayabilmektir. Sebum dengeleyici ürünler ile birlikte beslenme şekli de düzenlenerek bakım protokolü oluşturulması gereklidir.
Karma cilt: Yüzün belirli bölgelerinde farklılıklar gösterebilen cilt tipidir. Örneğin yüzü kuru iken çene, alın ve burun bölgesi yağlı olabilmektedir.

GÜNEŞE ÇIKMADAN ÖNCE LEKE TEDAVİSİ YAPTIRIN
Güneş, lekeye neden olan en önemli faktör olduğundan, leke tedavi yöntemlerinde güneşten kesinlikle korunmak gerekir. Leke tedavileri çeşitlilik gösterir.
Cildin yapısı ve lekenin derinliği tedavi metodunu belirler.
Kimyasal peeling: Soyma yönteminde özel geliştirilmiş kimyasal ürünler kullanılır.
En sık kullanılan, glikolikasit denilen meyve asididir. Seanslar iki-dört hafta ara ile dört-altı seans olarak planlanır.
Hekim uygular.
Enzim peeling (Leke maskesi): Son yıllarda kullanılmaya başlanan özel bir soyma yöntemi olup hekim uygulamasıdır.
Mezoterapi: Leke giderici özel ilaçlardan oluşan karışımların cilt altına enjekte edilmesi ile yapılan hekim uygulamasıdır.
Lazer Tedavisi: Cildin en üst tabakasını soyan fraksiyonel lazer, renk hücresini hedef alır. Lazerler ve yoğunlaştırılmış ışık kaynakları olan IPL cihazları en sık kullanılan lazer tedavi yöntemleri arasındadır ve hekim uygulamasıdır.
Renk Açıcı Kremler: Leke tedavisinde tek başına kullanılabildikleri gibi herhangi bir leke tedavi protokolü ile de birlikte kullanılabilir Güneş Koruyucu Kremler: Leke tedavisi boyunca mutlaka güneş koruyucu kremler kullanılmalıdır.

SOMON DNA'SI
Somon DNA'sı, somon balığının sütünden elde edilir. İnsan DNA'sı ile aynı kimyasal yapıya sahiptir.
Somon DNA'sı, bir çeşit mezolift yöntemidir. İnce ve küçük enjeksiyonlarla oksijenlenmeyi ve mikro dolaşımı artıran maddelerle birlikte verilen somon DNA'sı sayesinde, cilt kendini yeniler ve gençleşir. Somon DNA'sı, hacminin 10 bin katı suyu tutarak, cildin nem dengesini sağlamaya yardımcı olur. Somon DNA'sı tedavisi, iki haftalık aralıklarla dörtaltı seans olarak yapılır.
Somon DNA 'sı nerelerde kullanılır?
Yüz, alın, dudak çevresi, göz çevresi, boyun, dekolte gibi bölgelerin gençleştirilmesi, el kırışıklık tedavisi, onarımı ve yenilenmesinde
Gözaltı torbalarının giderilmesinde
Yaşlılık ve güneş lekeleri tedavisinde
Cilt kuruluğunun giderilmesi ve cildin yoğun nemlendirilmesinde
Uygulama sonrasında nasıl bir sonuç elde edilir?
Cilt yüzeyinde aydınlanma ve parlaklık gözlemlenir
Güneşin UVB ışınlarının zararlı etkisine karşı cildi korur
Cilt derinlemesine nemlenir, kalıcı nemlenme sağlar
Cildin yapısını sıkılaştırır ve iyileştirir.
BİZE ULAŞIN