Anti aging nedir?

Anti aging; yaşlanma karşıtı bir tıp dalıdır. Tamamen karşılığı ise önleyici, koruyucu ve yenileyici hekimliktir. Anti aging tıp insanın yaşlanmasıyla ortaya çıkan fonksiyon bozukluklarının giderilmesi, tedavisi, geriye döndürülmesi için bütün tıbbi imkanları kullanan bir tıp dalıdır. Buna koruyucu hekimlik tıp dalı da denmektedir. Dünyada yaklaşık olarak 55 bin doktor anti aging konusunda çalışmaktadır yakın bir zamanda bu sayının artacağı ve tıp kitaplarına da koruyucu hekimlikle ilgili bir ayraç konulacağı düşünülmektedir.

Anti aging nedir?

Anti aging için aslında 4 temel prensip vardır. Birincisi hastalanma ikicnisi yaşlanam üçüncüsü ölme. Eğer insan hastalanırsa yaşlanır yaşlanırsa hayatını kaybeder yani buradaki amaç insanların mümkün olduğunca hastalanmasını önlemektir. Anti aging de amaç insanların hastalanmamasını sağlamaktır. Bu hastalanma bir diş iltihabından tutun, kulak iltihabından tutun, bir tırnak iltihabından, idrar yolu iltihabından tutun tüm bu hastalıklar yaşlanmayı hızlandıran faktörlerdendir. Bu yüzden birey kendisini ne kadar sağlıklı tutabilirse yaşlanma ve hastalanma da buna bağlı olarak azalır.

Anti aging kremleri incelendiğinde çeşit çeşit kremler bireylerin önüne seriliyor. Hücre yenilenmesini arttıran, ciltteki lekeleri, kırışıklıkları azaltan bu anti aging karşıtı kremler 200 TL ile 300 TL arasında satışa sunuluyor. Bu tarz kremlerin içerisinde C ve A vitamini de vardır.

Diadermine No110 Kırışıklık Karşıtı Serum, Nuxe Nuxuriance Ultra Anti - Aging Global, Gülsha Gece Gül İksiri, L'Occitane Immortelle Aydınlatıcı Nemlendirici Krem, La Roche Posay Redermic R Krem, Avene Eluage Krem, Loreal Revitalift Laser X3 gece kremi, Clarins Multi Active Early Wrinkle Correcting Creme, Lancome Primordial Skin Recharge Bakım Kremi ve Kiehl's Facial Fuel Anti-Wrinkle kremleri yaşlanma karşıtı kremler olarak tavsiye edilir.

En iyi anti aging krem nedir? sorusu da cevabı sıkça araştırılan konular arasında yer alır fakat bu durum her kullanıcı da değişkenlik gösterir.

Anti aging konusunda dikkat edilmesi gerek bazı faktörler vardır. Bu faktörler; stresten uzak olma, sigara ve alkol kullanmama, uyku düzensizliğini önleme olarak nitelendirilir. Ayrıca mimiklerinizdeki değişiklikler de cildinizin kırışmasına neden olur. Cilt karışıklıklarında önemli faktörlerden biri de güneş ışınlarıdır, koruyucu kremlerinizi kullanmalısınız.

BİZE ULAŞIN