Aspirin faydaları nelerdir ve aspirin maskesi nasıl yapılır?

Aspirin günümüzde genellikle ağrı kesmek ve ateşi düşürmek için kullanılan bir ilaçtır. Ancak aspirin faydaları arasında sayabileceğimiz birçok şey vardır. Bunlardan bir tanesi de cilde olan faydalarıdır. Aspirin maskesi yaparak cildinizdeki sivilce, siyah nokta, akne gibi lekeleri giderebilirsiniz.

Aspirin faydaları nelerdir ve aspirin maskesi nasıl yapılır?

Genel olarak ateş düşürücü ve ağrı kesici faydalarını bildiğimiz aspirinin birçok faydası daha vardır. Pek çok hastalığa da iyi gelen bu ilaç araştırmalara göre yılda yaklaşık 100 milyar adet üretilmektedir. Bu ilacı doktor kontrolünde kullanmanız önerilmektedir.

Özellikle bayanlar aspirin maskesi yaparak cildindeki sivilce, siyah nokta ve aknelerden kurutulur. Cilde bebeksi bir his verir.

ASPİRİNİN FAYDALARI NELERDİR?

İşte aspirinin daha önce duymadığınız faydalarından bazıları;

Şampuan ile karıştırılarak kepek önleyici formül uygulanabilir.

Yüzdeki siyah nokta ve akneleri temizler.

Nasırı tedavi yönteminde kullanılır.

Çiçeklerin ömrünü uzatır.

Ter lekesini çıkartır.

Sivrisinek ve arı sokmalarının yarattığı iltihaba iyi gelir.

ASPİRİN MASKESİ NASIL YAPILIR?

Bu maske yüzdeki leke, sivilce, akne, siyah nokta, kızarıklık sorunlarını tamamen çözüyor. Aspirin faydaları arasında sayabileceğimiz birçok şey var. Üstelik yüzünüzdeki sivilcelerden ve siyah noktalardan kurtulmak için bir peeling formülü olarak da öneriliyor.

Aspirin ile yapacağınız bu peeling özellikle sivilceli ve akneli ciltler için büyük bir faydası var. Peki bu aspirin maskesi nasıl yapılır?

Malzemeler

2 adet aspirin

1 çay kaşığı su

1 tatlı kaşığı bal

Öncelikle cildinizin temiz olması lazım. Örneğin bebe şampuanı ile temizleyebilirsiniz. Çay kaşığı ile aspirinleri ezerek bal ile karıştırınız. Göz çevrelerinizden uzak duracak şekilde yüzünüze sürün. Daha sonra 15-20 dakika kurumasını ve yüzün gergin bir hal almasını bekleyin. Sonra elinizi yıkayıp yüzünüze hafifçe ıslatın. Aspirin yüzünüzde 3-4 dakika nazikçe ovalayın. Sonra bol su ile yüzünüzü yıkayın ve yanaklarınıza dokun. O bebeksi hissi derinlemesine hissedeceksiniz.

BEBE ASPİRİNİ NEYE İYİ GELİR?

Bu ilacın faydalarının yanı sıra bebe aspirinin de kanı sulandırdığı bilinir. Uzmanlardan yapılan açıklamalara göre kanı sulandırmak için aspirin alanlara bebe aspirini öneriliyor.

Soru: Her gün aspirin alınabilir mi?

Cevap: Gerektirecek bir durum olmadığı sürece aspirin almamalıyız. Yan etkileri var ise hiç almamamız gerekir. Bu ilacı doktor kontrolü ile kullanmalıyız.

Soru: Hangi durumlarda aspirin almalıyız?

Cevap: Doktor kontrolü ile baş ağrıları ve ateş yüksekliğinde alınabilir. Koroner arter yatkınlığı, inme yatkınlığı olanlar kullanabilir.

BİZE ULAŞIN