Otobüslerde Yaz Saati Uygulaması Başlıyor

Otobüslerde Yaz Saati Uygulaması Başlıyor
Sakarya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanı Fatih Pistil, belediye otobüs saatlerinde Ramazan Ayı ve yaz saati uygulaması ile birlikte değişiklikler yapıldığını açıkladı.
Toplu taşıma konusunda Sakaryalıları daha etkin, verimli ve ulaşılabilir hizmetler ile buluşturmak için çalıştıklarını aktaran Pistil, 22 Haziran Pazartesi günü ile başlayacak yeni düzenlemelerin ayrıntılarını kamuoyu ile paylaştı.
Ulaşım Dairesi Başkanı Fatih Pistil’in açıklamaları şu şekilde: “Yapılan düzenlemeyle birlikte Karaman hattında çalışan 21/A ve 21/B hatlarının yerine 21/C ve 21/D hatları; Camili güzergâhında çalışan 22/A ve 22/B otobüs hatlarının yerine ise 22/C ve 22/D hatları hemşerilerimize hizmet sunacaktır. Yeni oluşturulan 21/C ve 21/D hatları Karaman - Ofis Garajı güzergâhı arasında, 22/C ve 22/D hatları ise Camili - Ofis Garajı güzergâhı arasında çalışacaktır.”
Pistil açıklamalarının devamında, “Sakarya Üniversitesi Esentepe Kampüsü’ne Çark Caddesi güzergâhı üzerinden 4, 19K ve 26 numaralı hatlar ile Adnan Menderes Caddesi güzergâhı üzerinden de 15 numaralı Belediye Otobüs hattı hizmet sunmaya devam edecek. Ayrıca Ramazan Ayı boyunca yoğunluk olan hatlara gece birer servis ilave edeceğiz. Yaz saati ve Ramazan uygulamasıyla otobüs hareket saatlerinde değişiklik yapılan 2, 3, 4, 5, 9, 12, 15, 21/C, 21/D, 22/C, 22/D, 23, 24, 24/K, 26 numaralı Belediye Otobüs hatlarına ait hareket saati ve güzergâh bilgilerine Büyükşehir Belediyesi resmi internet sitesinden (www.sakarya.bel.tr) veya SAKUS mobil uygulamasından ulaşılabilir” ifadelerini kullandı.
Başkan Pistil son olarak, “Hemşerilerimizin daha rahat ve konforlu ulaşım imkânlarından yararlanabilmeleri için gerçekleştirdiğimiz çalışmalar devam ediyor. Kısa süre önce Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Zeki Toçoğlu da kamuoyuna duyurdu; ulaşım filomuzu 11 yeni otobüsle güçlendiriyoruz. Hemşerilerimizi toplu taşımada modern standartlarla buluşturmak hedefiyle çalışmalarımızı arttırarak sürdüreceğiz” diye konuştu.
BİZE ULAŞIN