Başkan Toçoğlu: “Arıtma Tesisi Olmayan İlçemiz Kalmayacak”

Başkan Toçoğlu: “Arıtma Tesisi Olmayan İlçemiz Kalmayacak”

  • Sakarya
  • Perşembe 16.07.2015 15:38
Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, AK Parti Karasu İlçe Danışma Meclisi Toplantısı’na katıldı. Karasu İlçe Teşkilatı’nda gerçekleştirilen programa Başkan Toçoğlu’nun yanı sıra AK Parti İl Başkanı Fevzi Kılıç, AK Parti Milletvekilleri Ali İnci ve Recep Uncuoğlu, eski Milletvekilli Hasan Ali Çelik, Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu, İlçe Başkanı İshak Sarı, İlçe Kadın Kolları Başkanı Leman Yanmaz, İlçe Gençlik Kolları Başkanı Yılmaz Parlak, meclis üyeleri ve çok sayıda teşkilat mensubu katıldı.
Toplantının açılış konuşmasında söz alan İshak Sarı, “7 Haziran’da yapılan seçimlerden itibaren sahada olmaya devam ediyoruz. Ramazan ayı boyunca mahallelerimize ziyaretlerimizi sürdürdük. AK Parti teşkilatı olarak olası bir erken seçime de hazırız. İnşallah seçim sonuçları milletimiz adına hayırlı olur. Bu vesile ile Ramazan bayramınızı tebrik ediyorum” diye konuştu. Sarı’nın konuşmasının ardından İlçe Kadın Kolları Leman Yanmaz ve Gençlik Kolları Başkanı Yılmaz Parlak teşkilat çalışmaları ile ilgili ayrıntılı bilgiler verdi. Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu, “Büyükşehir Belediyemizin yatırımları ile ilçemizin gelişimini sürdürüyoruz. Karasu Sahil Parkı ve Rekreasyon projemizde çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. İnşallah Ağustos ayının başında sahil parkımızı hemşerilerimizin hizmetine sunacağız. Büyükşehir Meclis gündeminde görüşülen 22 milyonluk içme suyu şebekesi yatırımı ile Karasu’ya toplamda yapılacak olan yatırımlar 70 milyona ulaştı. İlçemize yapmış olduğu altyapı ve üst yapı yatırımları için Büyükşehir Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.
Programın devamında söz alan AK Parti Milletvekili Ali İnci, “Milletvekili adaylığımız süresince teşkilatlarımızla Karasu’da yoğun bir şekilde çalıştık. Hamdolsun Karasu bizim yanımızda olduğunu bir kez daha gösterdi. Bizde milletvekilleri olarak Karasu’nun her zaman yanında olacağız. Seçimden sonrada teşkilatlarımızla birlikte hemşerilerimiz ile iç içe olmaya devam ediyoruz. Tüm Müslüman aleminin Ramazan Bayramı’nı kutluyorum” diye konuştu. Danışma meclisinin hayırlara vesile olmasını dileyen Başkan Toçoğlu, “Tüm ilçelerimizde 7 Haziran Genel Seçimleri ile ilgili analizler yapıyoruz. Hangi mahallerde oyumuzu artırmışız hangi mahallerde oyumuz azalmış bunun üzerinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Karasu Belediyemize, ilçe teşkilatımıza, kadın ve gençlik kollarımıza, mahalle başkanlarımıza, meclis üyelerimize genel seçimlerdeki tüm çalışmaları için tebriklerimizi iletiyoruz. Şehrimizde çok başarılı bir performans gösterdik. Özellikle kuzey bölgemizde vatandaşlarımız boş vaatlere itibar etmedi. Allah’a Hamdolsun Karasu’da yüzde 58’lik bir oy ile hemşerilerimiz AK Parti’ye olan güvenini ispatladı” diye konuştu.
Toçoğlu, ”AK Parti teşkilatları olarak almış olduğumuz yüzde 41’lik oy yüzdesine üzülürken; muhalefet partileri yüzde 13’lük oy alırken sevinebiliyor. Seçim sürecinde de sık sık dile getirdim; ‘Ankara’da güçlü hükümet olmazsa yerellerde hizmet zorlaşır’ dedim. Sakaryalı hemşerilerimizde bu anlayışın farkında olarak AK Parti’ye oylarını verdiler. Milletvekillerimiz bizim lokomotifimiz. Milletvekillerimiz Ankara’da en güçlü sesimizdir. Şayet tekrardan seçime gidilecekse Büyükşehir Belediyesi olarak bu seçime hazırız” dedi. Büyükşehir Yasası ile tüm ilçelerimize hizmetlerimizi sürdürdüklerini de belirten Başkan Toçoğlu, “Karasu’da turist potansiyelini yükseltmek için 25 bin metrekarelik alan üzerinde Karasu Sahil Parkı’nda çalışmalarımıza devam ediyoruz. Projemiz tamamlanınca ilçemizi bir tık daha yukarıya taşıyacak. Karasu’nun ve Kocaali’nin kanalizasyonları Karadeniz’e akıyor. 32 bin metrekare alan üzerinde son derece modern ve en ileri teknolojiye sahip bir arıtma tesis inşa ediyoruz. Yaklaşık 16 milyonluk yatırımımız sayesinde Karasu’dan Karadeniz’e atık su karışmayacak. Büyükşehir Yasası ile tüm ilçelerimizde alt yapı çalışmalarımızı başlattık. İnşallah bir yıl içerisinde arıtma tesisi olmayan ilçemiz kalmayacak. Biz ilçelerimizin ve milletimizin geleceğini düşünüyoruz” ifadelerini kullandı.
BİZE ULAŞIN