Bakan Şimşek’ten YEDAŞ’a Teşekkür Belgesi

Bakan Şimşek’ten YEDAŞ’a Teşekkür Belgesi
Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından açıklanan kurumlar vergisi rekortmenleri sıralamasında zirvede yer alan YEDAŞ, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in imzaladığı Teşekkür Belgesi ile onurlandırıldı.
Samsun’un 2014 yılı Kurumlar Vergisi rekortmenleri belli oldu. Samsun Vergi Dairesi Başkanı Zeki Yumbul, Samsun genelinde en fazla vergi beyan eden mükellefler arasında YEDAŞ’ın yer aldığını söyledi. 2014 yılında Samsun’da en yüksek kurumlar vergisi beyanında bulunan YEDAŞ’ı, Teşekkür Belgesi ile onurlandıran Gelir İdaresi Başkanlığı, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek tarafından imzalanan kutlama mesajını da YEDAŞ Genel Müdürü Nurettin Türkoğlu’na iletti.
BAKAN ŞİMŞEK, YEDAŞ’I KUTLADI
Bakan Şimşek mesajında YEDAŞ’ın sürdürülebilir başarısına dikkat çekerken, Genel Müdür Türkoğlu da yönetim modellerinin olmazsa olmazları arasında yer alan "Kalite, Liderlik ve Sürdürülebilirlik" anlayışının önemine vurgu yaptı. Maliye Bakanı Mehmet Şimşek mesajında, "Türkiye’nin kalkınması ve ekonomik olarak büyümesinin temel unsurlarından birisi de sağlıklı ve devamlılık gösteren vergi gelirleridir. Uluslararası ekonomik imkanları iyi değerlendirerek, oluşturdukları katma değer ile ekonomimizin itici gücü haline gelen kurumlarımız sayesinde ekonomimiz hızla büyümeye devam etmektedir. Ülke genelinde olduğu gibi Samsun ilinde de başarılı çalışmalara imza atarak her yıl Kurumlar Vergisi Sıralaması’nda zirvede yer alan mükelleflerimiz arasındaki YEDAŞ’ı kutlar, sürdürülebilir başarılarının devam etmesini temenni ederim" dedi.
YEDAŞ, ZİRVEYİ BIRAKMADI
Gelir İdaresi Başkanlığı’nın açıkladığı ve 2011 yılından itibaren YEDAŞ’ın her yıl rekortmenler arasında yer aldığı Kurumlar Vergisi Sıralaması’ndaki başarısını şirketin yönetim modeliyle bağdaştıran YEDAŞ Genel Müdürü Nurettin Türkoğlu, “Strateji, vizyon ve misyon. Yönetim modelimizin temelin yer alan bu üç unsuru hedeflerinizle eşdeğerde ortaya koyduğunuz zaman başarı kendiliğinden geliyor. YEDAŞ ailesi olarak, şirketin hedefleri doğrultusunda hazırladığımız ve uygulamaya başladığımız Toplam Kalite Yönetim Modeli’nin olmazsa olmazları arasında yer alan ’sürdürülebilirlik’ anlayışını benimsedik ve tüm iş süreçlerinde uygulamaya başladık. Samsun’un gurur tablosuna ilk olarak 2011 yılında dahil olduk ve geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi 2014 yılında da ’kurumlar vergisi rekortmenleri’ arasında zirveyi bırakmadık. Bu bir başarıdır. Aynı zamanda, yönetim modelimizin bir parçası olan ‘sürdürülebilir’ yönetim şekliyle ortaya çıkan ‘rol model’ bir uygulamadır” diye konuştu.
DÜNYACA ÜNLÜ ŞİRKETLER ‘YEDAŞ MODELİ’Nİ TANIYOR
Bu takdir ve ödüllerin hem YEDAŞ ailesi için, hem de ülke için bir övünç kaynağı olduğuna dikkat çeken Türkoğlu, sadece Türkiye’deki dev şirketlerin değil, Fortune Global 500 Listesi’nde yer alan dünyaca ünlü şirketlerin dikkatle izlediği ’YEDAŞ Modeli’ algısını oluşturduklarını belirtti. Genel Müdür Türkoğlu, "Yönetim modelimizin gereksinimleri arasında yer alan ‘Kalite, Liderlik ve Sürdürülebilirlik’ anlayışına bakış açımız ve uygulamalarımız, Avrupa’nın ve dünyanın dikkatini çekiyor. Amerika’dan Avrupa’ya, Asya’dan Orta Doğu’ya kadar 178 ülkenin BID Ödül Komitesi üyelerince ’Kalitesi ve Mükemmelliği’ taçlandırılan şirketimiz, Türkiye’de elektrik dağıtım sektöründe ‘Kalite Elmas Tacı Ödülü’ne layık görülen ilk ve tek elektrik dağıtımı şirketi olmuştur. Bu ödül, şirketimize Toplam Kalite Yönetim Modeli’nin kazanımı, Avrupa Mükemmellik Ödülü’nün de habercisidir. Büyük finale sadece bir adım kaldı. Hedefimiz bu yıl içerisinde Avrupa’nın 4 Yıldız Ödülü’nü almak ve vizyonumuzu tescillemek” şeklinde konuştu.
BİZE ULAŞIN