Piyasada Okul Ve Bayram Bereketi

Piyasada Okul Ve Bayram Bereketi
Samsun’da okul ve bayram alışverişi çarşı ve pazarlara canlılık getirdi.
Okulların yakında açılması ve Kurban Bayramı’na sayılı günler kala vatandaşlar çarşı ve pazarlara akın ediyor. Bütçesine göre alışveriş seçeneklerini değerlendiren vatandaşlar çarşı pazar dolaşıyor. Hazır giyim ve bayramlık çikolata, şeker, lokum ve kahve gibi ürünler vatandaşların ilgi odağı oluyor. Okulların yakında açılacağından vatandaşlar çocuklarının okul eksiklerini gidermeye çalışıyor. Okulların açılması ve bayramın bir araya denk gelmesinden dolayı vatandaşlar bayramlık mı yoksa okul alışverişi mi yapması konusunda kararsızlık yaşıyor.
KOÇER: "DIŞ ÜLKELERE GÖRE TÜRKİYE’NİN DURUMU DAHA İYİ"
İşlerinin iyi olduğunu belirten ayakkabı mağazası sahibi Mustafa Koçer, "Doların çıkmasından kaynaklanan bir durgunluk oluyor ama dış ülkelere göre Türkiye’nin durumu daha iyi. Seçimlerden sonra daha da iyi olacağına inanıyorum. Yabancılar Çarşısı’nda herkese uygun fiyatlarda ayakkabı ve diğer ürünleri bulabilir. Herkesin bütçesine göre ürünler burada mevcut. Bayram öncesi bir hareketlilik var işler iyi gidiyor" diye konuştu.
BEKAR: "BİRAZ HESAPLI DAVRANMALIYIZ"
Çocuklarına elbise almak için alışverişe çıkan Oğuzhan Bekar adlı vatandaş, "Okulların açılması ve Kurban Bayramı aynı zamana denk geldi. Bu bayram biraz daha hesaplı davranmalıyız. Bir şeyler bakıyoruz çocuklara. Onların da beğenmesi gerekiyor tabi. Fiyatlar fena değil. Ama biraz daha düşük olsa iyi olur. Hayırlısı artık herkesin bayramı mübarek olsun" diye konuştu.
AKKUŞ: "VATANDAŞ KARARSIZ"
Geçen sene işlerin daha iyi olduğunu ifade eden hazır giyim mağazası sahibi Ferhat Akkuş, "Okul sezonuyla Kurban Bayramı’nın birleşmesiyle birlikte insanlar okul kıyafeti mi yoksa bayramlık mı almaları gerektiği konusunda belirsizlik yaşıyorlar. Fiyatlarımız geçen yıla göre biraz yükseldi" şeklinde konuştu.
TOZLU: "İŞLERİMİZ ŞEKER TADINDA"
Bayrama son iki gün kala işlerin daha iyi olacağını söyleyen şeker ve kuru yemiş ürünleri satan İbrahim Tozlu, "Biz millet olarak bir şeyi son güne bırakırız genelde. Son iki günde yoğun olur işlerimiz. Tabi şimdiden işler canlanmaya başladı. İşlerimiz şeker tadında. Lokumlarımızn kilosu 5 liradan başlıyor, şekerler de 5 liradan başlıyor ve 12 liraya kadar çıkıyor. Şimdiki çocuklar da artık kaliteli şekerle kalitesiz şekeri ayırt ediyorlar. Çocuklar bunu bildikleri için kalitesiz şekeri almıyor. Uzatıyorsun çocuğa şekeri almıyor" ifadelerini kullandı.

BİZE ULAŞIN