Viranşehir Kaymakamı Citer, İlk İftarını Dul Ve Yetim Ailelerle Yaptı

Viranşehir Kaymakamı Citer, İlk İftarını Dul Ve Yetim Ailelerle Yaptı
Viranşehir ilçesinde Kaymakamı Dr Huzeyfe Citer Ramazan ayı münasebeti ile ilçede iftar öncesi vatandaşları ziyaret etmeye devam ediyor.
Yeni Mahalle’de bulunan aileleri ziyaret eden Kaymakam Citer, ailelerle bir süre sohbet etti. Ailelerin sorunlarını da dinleyen Citer ailelerin sıkıntılarının giderilmesi talimat verdi.
YAŞLI CİFTİ ZİYARET ETTİ
Yeni Mahalle’de bulunan yaşlı çifti ziyaret eden Kaymakam Citer, aile ile bir süre sohbet etti. Ailenin ev konusunda sıkıntı yaşadığını belirtmesi üzerine Kaymakam Citer ailenin daha sağlıklı bir ortamda yaşaması için yetkililere talimat verdi. En yakın sürede aileye bir ev kiralanacağını ve ailenin bu eve taşınacağını belirten Sayın Citer’e yaşlı çift teşekkür ederek hayır duasında bulundu.
YETİMLERİN ANNESİ HINIS NİNEYE ZİYARET
Viranşehir’in yakından tanıdığı Hınıs Nine’yi ziyaret eden Kaymakam Citer, ailenin evinde bir süre misafir oldu. Ziyaretten çok mutlu olduğunu ifade eden Hınıs Nine şunları dile getirdi: ” Üç kuşak yetim büyüttüm. Şimdi de vefat eden torunumun çocukları ile yaşıyorum. Şu an içinde oturduğumuz evi bize devlet yaptı. Allah büyüklerimizi başımızdan eksik etmesin bizleri hiç unutmuyorlar ” dedi.
Öte yandan Kaymakam Citer eşi ve iki çocuğu ceza evinde olan aileye misafir olarak burada iftarını açtı. Çay içip aile ile sohbet eden Kaymakam Citer şunları dile getirdi: ” Ramazanda vatandaşlarımızla aynı sofrada buluşmak adına çat kapı ziyaretlerde bulunuyoruz. Ailelere zahmet vermek istemediğimiz için iftarlığımızı beraberimizde götürüyoruz. Ramazan boyunca bu şekilde vatandaşlarımızla aynı sofrada buluşarak hem onları dinleme fırsatı bulmuş olacağız hemde idareciler olarak vatandaşlarımızla bütünleşme fırsatı bulacağız. Şimdiye kadar yaptığımız ziyaretlerde vatandaşlarımızdan beklediğimizin çok üzerinde olumlu bir karşılık bulduk. Bu durum bizi ziyadesiyle memnun etti” dedi.
Kaymakam Citer ve beraberindeki heyet ziyaret ettikleri evlere önceden hazırlanmış birer Ramazan paketi verdi.
BİZE ULAŞIN