Başkan Demirkol’dan Gece Denetimi

Başkan Demirkol’dan Gece Denetimi
Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol, Sırrın Mahallesi’nde devam eden yol açma çalışmalarını gece saatlerinde inceledi. Yapılaşmanın olmadığı bölgelerde süren yol açma çalışmalarıyla ilgili Başkan Demirkol, "Haliliye Belediyesi’nde gece, gündüz yok. Gece de çalışıyoruz, gündüz de çalışıyoruz" dedi.
Başkan Fevzi Demirkol, beraberinde Başkan Yardımcıları Haci Kanduza ve Osman Uludağ, Belediye Meclis Üyeleri ile birlikte Sırrın Mahallesi Köylükent bölgesinde devam eden yol açma çalışmalarını inceledi. Fen İşleri Müdürü Mehmet Aslan’dan çalışmalar hakkında bilgiler alan Başkan Demirkol, çalışmaların kısa sürede tamamlanarak başka bölgelere geçilmesi talimatını verdi. ŞUSKİ tarafından alt yapının tamamlandığı bölgelerde yol açma çalışmalarının devam ettiği bilgisini veren Fen İşleri Müdürü Aslan, "Alt yapısı tamamlanan yolları açıyoruz. Bu bölge yeni imara açıldı. Yol açma çalışmalarımız devam ediyor. Alt yapı yeni başladığı için biz de bu bölgede çalışmalara başladık. Şuana kadar ŞUSKİ’nin alt yapıyı yapıp ta bizim yol açmadığımız bir yer yok. Bazı bölgelerde ŞUSKİ’nin başlamadığı ve aciliyet dolayısıyla bizim yol yaptığımız bölgelerde mevcut" ifadelerini kullandı.
"MESAİDE YENİ DÜZENLEMELER YAPTIK"
Ramazan Ayı dolayısıyla yol yapım çalışmaları konusunda mesaide yeni düzenlemeler yaptıklarını söyleyen Başkan Fevzi Demirkol, "Bir kısım ekibimiz yatsı namazından sonra başlıyor sahura kadar, diğer ekibimiz ise sahurda başlıyor öğlene kadar devam ediyor" dedi.
"GECE GÜNDÜZ DEMEDEN ÇALIŞIYORUZ"
"Gece gündüz demeden merkez ve kırsal mahallelerde yol yapım çalışmaları yapıyoruz" diyen Başkan Fevzi Demirkol, yapılaşmanın olmadığı bölgelerde yol açma çalışmalarının da devam etitğini söyledi. Demirkol, şunları kaydetti:
"Bu yol çalışmalarında daha yapılaşma olmamış bölgelerde yeni yol açma çalışmalarımız devam ediyor. Sırrın Mahallesi Köylükent arkasındaki bölgede iki noktada çalışmamız devam ediyor. Aynı şekilde Devteşti Mahallemizde yeni yol açma çalışmamız devam ediyor. Ayrıca Haliliye Belediyesi olarak gece gündüz demeden bütün arkadaşlarımızla gönül birliğiyle, el birliğiyle yapmamış olduğumuz çalışmalarda kırsal mahallelerimizden Mehmetçik’te bir ekimiz yol yapımı için çalışıyor ve Dağeteği Mahallesi’nin dört mezrasını bitirdik. Şimdi Micit mezrasında çalışıyoruz. Ramazan olmasına rağmen kırsalda iki ekibimiz, kent merkezinde de üç ekibimiz gece gündüz demeden çalışıyorlar. Daha henüz yapılaşmaya başlanmamış olan bölgelerde de bizim yol açma çalışmamız devam ediyor. ŞUSKİ’nin su ve kanalizyonu tamamlandıktan sonra bu defa da üst yapıyı yapacağız. Bunların hepsini 2015 yılında bitirmek istiyoruz. Burada biz, belediye meclis üyelerimiz, belediye başkan yardımcılarımız ve Haliliye Belediyesi fen işleri müdürümüzle birlikte zaman zaman incelemelerde bulunuyoruz."
Ekiplerin hem dini vazifelerini yerine getirdiğini hem de çalışmalarını aksatmadan sürdürdüğünü söyleyen Başkan Demirkol, "Kamuoyunun bilmesi gerekiyor ki, hem manevi havayı teneffüs ediyoruz hem de ekibimiz dini vazifesini yerine getiriyor. Ramazan ayını tam manasıyla idrak ediyorlar, oruçlarını tutuyorlar, ibadetlerini yapıyorlar. Çalışmanın da bir ibadet olduğunu Haliliye Belediyesi olarak anlayış olarak kabul ettiğimiz için, aynı zamanda belediye çalışmaları da aksamadan devam ediyor. Haliliye Belediyesi’nde gece, gündüz yok. Gece de çalışıyoruz, gündüz de çalışıyoruz. Bayram sonrasında ise üç vardiya olarak çalışmalar devam edecek. Yapılaşmanın henüz başlamadığı bölgelerde süren yol açma çalışmaları, su ve kanalizasyon hizmetlerinin tamamlanmasının ardından üst yapı çalışmalarıyla devam edecek" şeklinde konuştu.
BİZE ULAŞIN