Viranşehir’de Diyanet Vakfı’ndan 300 Aileye Kurban ETİ?

Viranşehir’de Diyanet Vakfı’ndan 300 Aileye Kurban ETİ?
Şanlıurfa’nın Viranşehir ilçesinde Türkiye Diyanet Vakfı Şanlıurfa Şubesi, Kurban bayramımın 3. gününde vekalet yoluyla 35 kurban keserek, Suriyeli mültecilere ve ihtiyaç sahiplerine dağıttı.
VİRANŞEHİR’DE BİR İLK
Türkiye Diyanet Vakfı Şanlıurfa Şubesi, Viranşehir İlçe Müftülüğüne 35 kurbanın vekalet yolu ile kesilerek ihtiyaç sahiplerine dağıtılması talebinde bulundu. Viranşehir İlçe Müftülüğü imamlarından Mustafa Çapa’nın organizasyonu ile yapılan kesimde ilçedeki imamlar hem kesim hem de dağıtımda aldıkları görevi yerine getirdi.
Kurban kesimi ve dağıtımı ile ilgili bir açıklama yapan Selman-ı Farisi Camii İmamı Mustafa Çapa, “Viranşehir’de şimdiye kadar vekalet yolu ile yapılan en kapsamlı ve en büyük kurban kesim ve dağıtım organizasyonu oldu. Yaklaşık 300 aileye kurban eti ulaştırdık. Din görevlileri ve müftülük personelinin gözetiminde yapılan kurban kesiminde vekalet veren her bir bağışçının adı tek tek okunarak tekbirlerle kurban kesimi yapıldı. Kurban kesiminde bütün şer-i kuralların uygulanmasına özen gösterilirken aynı zamanda da temizlik ve hijyene de dikkat edildi” dedi.
300 AİLEYE KURBAN ETİ VERİLDİ
Viranşehir’de faaliyet gösteren STK’larında destek verdiği kurban kesim ve dağıtım organizasyonunda yaklaşık 300 aileye kurban eti ulaştırıldı. Dağıtıma kendi araçları ve üyeleri ile destek verdiklerini ifade eden Viranşehir Derneği Başkanı Murat Karadaş, “35 küçük hayvanın şer’i usullere göre ve hijyenik bir ortamda kesimi yapıldı. Ayrıca Viranşehirli bazı hemşerilerimizde kurbanlarını getirerek kesmemizi ve dağıtmamızı istediler. Viranşehir’in dört bir yanında dağıtım yapıldı. 300 aileye kurban eti ulaştırıldı. Allah bağışta bulunan vatandaşlarımızdan razı olsun. Bu hayra vesile olan Türkiye Diyanet Vakfı çalışanları ve İlçe Müftülüğü yetkililerine, imamlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.
Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) vekâlet yoluyla kurban kesim organizasyonu kapsamında yurt içinde 174 il ve ilçe merkezinde, yurt dışında da 70 ülke ve 558 bölgede vekalet yoluyla kurban kesim ve dağıtımını gerçekleştirdi.

BİZE ULAŞIN