'İlk işimiz başkanlık'

Başbakan Davutoğlu, 8 Haziran'dan sonra ele alacakları 10 konudan birinin yeni anayasa olduğunu belirterek, "Özgürlükçü, içinde etkin bir yönetim olması itibariyle başkanlık sistemi de olan sivil anayasa için harekete geçeceğiz" dedi

'İlk işimiz başkanlık'
Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun seçim kampanyasında dün ilk durağı Kırıkkale oldu. Davutoğlu, Kırıkkale Cumhuriyet Meydanı'nda vatandaşlara hitap etti. Konuşmasına Muharrem Ertaş'ın "Yiğit gölgesinde yiğit saklanır, kötülerin dalı, gölgesi olmaz" dizelerini okuyarak başlayan Davutoğlu, şu mesajları verdi:

İLK 10 KONU:
8 Haziran'da ilk ele alacağımız 10 konuyu kamuoyuna paylaştım. Şimdiden çalışmalar yapıyoruz. Bir, yeni anayasayı inşallah kaleme alacağız. Özgürlükçü, içinde etkin bir yönetim olması itibariyle başkanlık sistemi de olan sivil bir anayasa için harekete geçeceğiz. Bütün kadınlarımız başı açık, başı kapalı Meclis'e yürüyecek.AK PARTİ'YE GÜÇ YETMEZ:
Dışarıdan kumandalı birileri 3 partiyi bir araya getirmeye çalışıyor. CHP, HDP, MHP. 1 yetmez, 2 yetmez, 3 yetmez, AK Parti'ye güç yetmez... 3'ü birden gelse bize güçleri yeter mi? Pensilvanya'ya sığınanlardan fayda gelir mi?

KANDİL'DEKİ PARALEL:
Bir başka Paralel de Kandil'de var. Kendini Atatürk'ün kurduğu gazete gibi yansıtan (Cumhuriyet), MİT TIR'larını ifşa eden, casusluk faaliyetlerine yataklık eden gazete Kandil'le röportaj yapmış, bizi tehdit ediyor. Paralelciler'in gazetecileri de HDP'yi manşet yapmış. Oyunu görüyor musunuz? Paralelciler HDP'yle, ulusalcılar Kandil'le, HDP'liler DHKP-C'yle iş tutuyor. Bu üçü de gelse bize güç yeter mi? 6'sı birden gelseler bize yetişebilirler mi? Bunlar kem, bunlar kötü, bunların dalı, gölgesi olmaz.TEHDİT EDİYORLAR:
Kandil, arkasındakiler ve Türkiye'deki temsilcileri 7 Haziran ile bizi tehdit ediyor. Yetmiyor, vatandaşa baskı oluşturuyorlar. HDP'nin eş başkanı (Selahattin Demirtaş), batıda özgürlük veya barış dili güvercini gibi konuşuyor ama doğuda baskılara devam ediyorlar. Seçim atmosferini kim kirletmeye, gölge düşürmeye kalkarsa, karşısında kale gibi dururuz. Kimseye, hukuk dışı iş yapmasına izin vermeyiz. Bunlar yapıyorlar, CHP destek veriyor. Bunlar tehdit ediyor, MHP sessiz kalıyor ya da destek veriyor. Gülen medyası, Doğan medyası, uluslararası medya arkalarında. Kimse bunların yaptığı baskıyı görmüyor, görmek istemiyor.

KADER SEÇİMİ:
Bu, Türkiye'nin kader seçimidir. Bu kadere ağırlığınızı, mührünüzü vurmanız lazım. Eğer Allah'ın huzuruna giderken elimizde iki şey olacaksa, birisi Filistin'e diğeri de Suriyeli mazlumlara sahip çıkmamızdır. İşte bunun için bizi cezalandırmak istiyorlar. İstiyorlar ki Türkiye kendi içine kapansın ve kendi dertleriyle uğraşsın. Biz buna izin verir miyiz?

BİZ TÜRKİYE'YİZ:
Bana Erzurum'da 'Dadaş Ahmet', Sivas'ta 'Yiğido Ahmet', Kırşehir'de 'Ahi Ahmet', Elazığ'da 'Gakkoş Ahmet', Aydın'da 'Yörük Ahmet', Osmaniye'de 'Türkmen Ahmet' dediler. Çünkü biz Türkiye'yiz. Her yer bizim dilimizle konuşur. Her yere biz oranın diliyle konuşuyoruz.

ANKARALILAR'A METRO SÖZÜ

Başbakan Davutoğlu dün Ankara'nın 7 ilçesinde miting yaptı. İlk olarak Elmadağ ilçesine gelen Davutoğlu, ardından sırasıyla Altındağ, Keçiören, Yenimahalle, Etimesgut, Sincan ve Polatlı'da vatandaşa hitap etti. Altındağ'daki miting öncesi Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, vatandaşların metro talebine "Metroyu patrondan isteyin, geliyor birazdan" dedi. Davutoğlu konuşmasında, "İnşallah metro gelecek. Teleferik de gelecek. 250 yataklı yeni bir hastaneyi de inşa ediyoruz. Eskiden beri talebiniz olan Show Room yapıyoruz. Siteler de ArGe Merkezi kuracağız. Burası ekonomimizin atar damarı" diye konuştu. Davutoğlu Keçiören'deki konuşmasında da "Keçiören-Kızılay metro hattı bu yıl bitecek, Keçiörenlilerin hizmetine girecek " dedi.

BİZE ULAŞIN