AK Parti'de zafer hazırlıkları başladı

Ak Parti'nin yeniden tek başına iktidar ihtimali konuşulurken Başbakan Davutoğlu'nun seçim akşamı balkon konuşması yapması bekleniyor.

AK Parti'de zafer hazırlıkları başladı

7 Haziran seçiminin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın genel başkanlığı döneminde klasikleşen "balkon konuşması"nın Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından da yapılması bekleniyor.

Ak Parti'de pazar günü gerçekleşecek milletvekilleri genel seçimlerinden tek başına iktidar çıkması olasılığı güçlü olarak değerlendirilirken, "balkon konuşması"nın da yapılması planlanıyor.

Konya'dan gelecek Davutoğlu, seçim mitinglerine cumartesi günü önce Antalya ardından da Konya ile devam edecek.
Davutoğlu, Konya mitinginin ardından geceyi Konya'daki evinde geçirecek. Oyunu da Konya'da kullanacak olan Davutoğlu'nun akşam saatlerinde Ankara'ya gelmedi bekleniyor. Erdoğan'ınBaşbakanlık ve Ak Parti Genel Başkanlığı dönelimlerinde genel, yerel ve Cumhurbaşkanlığıseçim zaferlerinin ardından klasikleşen, "balkon konuşması" geleneğini Davutoğlu'nun da sürdürmesi bekleniyor.

HDP'nin mitinginde yine aba altından sopa gösterildi

Bunun için Ak Parti Genel merkezindeki hazırlıklar da başlarken Davutoğlu'nun Konya'dan Ankara'ya gelerek seçim sonuçlarının ardından balkondan bir konuşma yapması bekleniyor. Davutoğlu'nun Konya'dan ayrılmadan önce de bir konuşma yapacak ancak bu konuşma kısa ve dar bir çerçevede olacak. Başbakan'ın iktidar olmaları halinde vereceği önemli mesajlar ve yeni döneme dair işaretlerin ise balkon konuşmasıyla verilmesi planlanıyor.

Kafamda demlerim

Davutoğlu daha önce katıldığı bir tv programında, "balkon konuşması düşünüyor musunuz" sorusuna, "Ben her konuşmayı kafamda demlerim. İnşallah gerekir de güzel bir hitapta bulunuruz" yanıtını vermişti.

Kaynak : Milliyet

Ak Parti'yi bakın nasıl hedef gösterdi

BİZE ULAŞIN