HDP'liler AK Parti bürosuna saldırdı

Erzurum'da HDP mitingine katılanlar karşıt görüşlü grubun saldırısına uğradı. Miting sonrası ise bu kez HDP'liler AK Parti seçim bürosunu yerle bir etti

HDP'liler AK Parti bürosuna saldırdı
Erzurum'da dün hareketli saatler yaşandı. İlk olarak HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş'ın katıldığı miting öncesi olaylar çıktı. Türk bayrakları taşıyan kalabalık bir grup slogan atarak, miting alanına girmeye çalıştı. Polis, gruba tazyikli su ve biber gazıyla müdahale etti. Polisin yetersiz kalması üzerine jandarmadan takviye istendi. Robocop kıyafetli jandarmalar alana gelerek göstericilere müdahale etti. Dağılan gruplar ara sokaklardan çıkarak tekrar miting alanına girmek istedi. Grubun arasında kalan bir HDP'liyi polis linç edilmekten kurtardı. Olaylar sırasında 11'i polis 38 kişi yaralandı. Kalabalık grubun taşla saldırdığı bir HDP minibüsü ise kaza yaptı. Grup çekiciye konulan aracı ateşe verdi.Alevlerin içinde kalan sürücü ağır yaralandı.

BÜRO DAĞITILDI

Mitingin bitmesinin ardından da gerginlik sürdü. HDP'li bir grup Mahallebaşı semtindeki AK Parti Yakutiye İlçe Başkanlığı'nın seçim irtibat bürosuna taş ve sopalarla saldırdı.İrtibat bürosunun kapı ve camlarını kırıp, eşyaya zarar veren gruptakilerden bazıları, polisin TOMA ile su ve biber gazıyla müdahalesi sonucu ara sokaklara kaçtı bir grup da HDP İl Başkanlığı binasına çıktı. İnşaat halindeki binadan polisin üzerine tuğla atan grup, taş ve sopalarla saldırdı. Eski İçişleri Bakanı Efkan Ala, kaos ittifakının temel hedefinin istikrarı temsil eden AK Parti olduğunu söyledi.

ÇOÇUĞU VURDULAR
Mardin'in Mazıdağı ilçesinde ise HÜDA PAR konvoyu taşlandı. Saldırıda başına taş isabet 10 yaşındaki M.S.C. ağır yaralandı. Beyin kanaması geçirdiği belirtilen çocuk, kaldırıldığı hastanede ameliyata alındı.
BİZE ULAŞIN