'Seçime saatler kala açık bir provokasyon'

Başbakan Davutoğlu, Diyarbakır'daki patlamanın açık bir provokasyon olduğunu belirterek "Demokrasimize ve Türkiye'nin istikrarına dönük bir provokasyondur" dedi

'Seçime saatler kala açık bir provokasyon'
Başbakan Ahmet Davutoğlu dün seçim çalışmalarına Kahramanmaraş, Gaziantep ve Kilis'te katıldığı mitinglerle devam etti. Davutoğlu'nun konuşmalarından satırbaşları şöyle:
DEMOKRASİ VE İSTİKRARA KARŞI: (Diyarbakır'daki patlama) Seçime 48 saat kalmadan böyle bir saldırı, açık bir provokasyondur. Demokrasimize bir provokasyondur, Türkiye'nin istikrarına dönük bir provokasyondur. Kim olursa olsun, yakasından tutup inşallah adli makamlara teslim etmek için gece gündüz çalışacağız.
HEPSİNİ LANETLİYORUZ: Kim yapmış olursa olsun, hangi partiye karşı yapılmış olursa olsun, bu saldırılar demokrasiye ve Türkiye Cumhuriyeti'ne yapılan saldırılardır. Hepsini lanetliyoruz.
İSTİSMAR EDİLMEMELİ: Bu olay dahi gösteriyor ki Türkiye'de seçimin suhuletle yapılmasının önüne engel çıkarmak isteyen çevreler var. Diyarbakır'da olan olay üzerinden herhangi bir istismarın yapılmaması önemli. Benzer olaylar ile partimizin üyelerinin tahrik edilmesi karşısında da hepinizi soğukkanlılığa davet ediyorum.
MİLLETİN DEDİĞİ OLACAK: Diyarbakırlı vatandaşlarıma sesleniyorum. İstismar edenlere karşı, istismar kapılarını kapatın. Herhangi bir provokasyona izin vermeyin. İnşallah bütün partiler eşit şartta pazar günü seçimlere gidecek. Nihayetinde sadece ve sedece milletin dediği olacak. İçeriden ve dışarıdan kurulan tuzakları birer birer bozacağız. Bütün partileri bu konuda aynı ilkesel tutumu sergilemeye çağırıyorum.
HEDEFLERİ DİZ ÇÖKTÜRMEK: Allah şahit, tüm kayıtlar şahit, yemin ederek söylüyorum, o TIR'lar Bayır Bucak Türkmenleri'ne gidiyordu, engellediler. Çıkmış cumhuriyetimizi, devletimizi zan altında bırakmaya çalışıyorlar, neden? Çünkü Türkiye'yi mahkûm etmek istiyorlar, diz çöktürmek istiyorlar. Suriye'deki, Filistin'deki, Somali'deki mazlumları koruyacak, Bosna'ya, Semerkand'a eli uzanacak bir güçlü devlet diz çöksün istiyorlar.
OYLAR TERÖRE VERİLMİŞ OLACAK: HDP sözcüsü "MHP ile koalisyon kurabiliriz" diyor. Düşünebiliyor musunuz? MHP ile HDP koalisyon kuracak. O zaman MHP'ye verdiğiniz oy CHP'ye ya da HDP'ye verilmiş demek. Demirtaş 23 Nisan çocukları gibi demokrasi oyunları oynuyor, esas görüşler Kandil'de Cemil Bayık tarafından açıklanıyor. HDP'ye verdiğiniz oylar özgürlüğe, demokrasiye değil, teröre verilmiş olacak.
BİZE ULAŞIN