Önce sandık sonra nikâh

Düğün tarihi için 7 Haziran'ı seçen çiftler, gelin ve damatlıkları ile sandığa gidip önce oy kullandı ardından düğün salonunun yolunu tuttu. Bir gelin arabasının arkasındaki "İçişleri Bakanı'nı aldım. Hükümeti kurmaya gidiyorum" yazısı dikkat çekti

Önce sandık sonra nikâh
Türkiye'nin kilitlendiği seçimlerde kavga ve tartışmaların yanı sıra birbirinden ilginç manzaralar da ortaya çıktı. İstanbul ve yurdun çeşitli bölgelerinde 7 Haziran için düğün tarihi alan çiftler gelin ve damatlıkları ile sandığa gidip önce oy kullandı, ardından düğün salonunun yolunu tuttu.

HÜKÜMETİ KURACAK!
Çekmeköy'de aerobik antrenörü Cüneyt Aksöz (35) ve Kübra Kılıç (24) 5 yıl önce tanıştı. 6 ay önce evlenmeye karar veren çift, nikâh günü olarak da seçimlerin yapılacağı 7 Haziran'ı aldı. Cüneyt Aksöz ile Kübra Kılıç nikâhtan önce soluğu Nükte Sözen İlkokulu'nda aldı. Saat 15.35'te okulun bahçesine damat adayının kullandığı lüks araçla gelen çift, ilgi odağı oldu. Aracın arkasındaki "İçişleri Bakanı'nı aldım. Hükümeti kurmaya gidiyorum" yazısı dikkat çekti.

'BİZE DE SÜRPRİZ OLDU'
Yurt genelinde de benzer manzaralar yaşandı. Kırklareli'nin Lüleburgaz ilçesinde yaşayan Esma ve Egemen Görgün de düğünleri öncesinde gelinlik ve damatlıkla oy kullandı. Oylarını İstiklal İlkokulu'nda kullanan çift, "Aslında biz düğün tarihimizi daha önceden belirlemiştik. Bizim için de güzel bir anı oldu" diye konuştu.

ÇİFTE MUTLULUK
Düzce'de de Emine ve Kadir Özoğlu çifti, düğünlerinden önce sandık başına gitti. Mehmet Metin İlkokulu'na gelin arabasıyla gelen çift 1016 sandıkta gelinlik ve damatlıkla oylarını kullandı. Bu önemli günlerinde oy kullandıkları için mutlu olduklarını anlatan Kadir Özoğlu, "Bugün çifte mutluluğu bir arada yaşadık. Bizim için unutulmayacak bir anı olarak kalacak" dedi.

ÇORUM'DA İKİ ÇİFT...
Çorum'da da nikâhları kıyılan iki ayrı çift, soluğu sandık başında alarak vatandaşlık görevlerini yerine getirdi. Saat 14.00'te Karşıyaka İlkokulu'na giden Şadi Tatar (27) ile Ayça Kubat (25) çifti oy kullandı. Alkışlarla karşılanan çift, oylarını kullandıktan sonra okuldan ayrıldı. Çorum'da Samet Özdemir ve Buket Gezer çifti de kıyılan nikâh sonrası gelinlik ve damatlıklarıyla birlikte Yumurta İlkokulu'nda oy kullanmaya gitti. Oy kullanan çift, okuldan ayrıldı.

BİR AİLE GELENEĞİ!

Erzurum'da düğünleri olan Figen ve Numan Şenol çifti önce gelinlik ve damatlıklarıyla oy kullanmaya gitti. Gelin arabasıyla Palandöken'deki Kazım Karabekir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine gelen çift, vatandaşları şaşırttı. Okulun üçüncü katındaki salona çıkan çift, burada oylarını birlikte kullandı. Damat Numan Şenol Babamın düğünü de seçim günü yapılmış, bizimki de seçime denk geldi. Türkiye'de istikrar kazansın istiyoruz, hayırlı olur inşallah" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN