"AK Parti'de bu heyecanı yalnız 2001’de görmüştüm"

7 Haziran sonuçlarını görünce “Her şerde bir hayır vardır” dediklerini söyleyen AK Parti SKM Başkanı Seferinoğlu, yaşanan sürecin teşkilatta büyük bir motivasyonu açığa çıkardığına dikkat çekti.

AK Parti'de bu heyecanı yalnız 2001’de görmüştüm

Milletvekili aday listelerinin YSK'ya teslimiyle Türkiye de seçim sürecine girmiş oldu. 1 Kasım seçimleriyle ilgili olarak listesi en çok merak edilen parti, doğal olarak AK Parti. Doğal olarak diyorum, çünkü AK Parti 7 Haziran'da tek başına iktidarı kılpayı kaçırsa da, kendisine oy bakımından en yakın CHP'ye yüzde 16 fark atmış durumda.

AK Parti listesi, 7 Haziran'a kıyasla epeyce üzerinde çalışılmış bir görüntü arz ediyor.


MOTİVASYON ÇOK YÜKSEK

AK Parti teşkilatlarında genel hava nasıl?

Biz 'her şerde bir hayır olduğuna' inanan insanlarız. 7 Haziran seçimleri sonrasında teşkilatlarımızda ve tabanımızda kendiliğinden inanılmaz bir seçim motivasyonu oluştu. Teşkilatlarımız "Yeteri kadar çalışmadık" şeklinde bir hissiyata büründü. Bu sebepledir ki, bizim teşkilatımız koalisyonun olmasını istemedi. Ve teşkilat, "Bu durumu telafi etmeye hazırız" dedi. Teşkilatlarımızda 1 Kasım seçimlerine yönelik çok büyük bir heyecan var. Ben bu heyecanı bir de, 2001 yılında AK Parti kuruluş çalışmalarımız sırasında görmüştüm.

Nil Gülsüm / Yeni Şafak

BİZE ULAŞIN