Biz kardeşiz biriz, tek milletiz

AK Parti Genel Merkezi’nden referandum zaferini kutlayan Başbakan Yıldırım: Bu seçimin kaybedeni yok, kazananı Türkiye. Bu millet artık hiçbir vesayete, harici müdahaleye ve tehdide boyun eğmeyeceğini bir kez daha gösterdi

Biz kardeşiz biriz, tek milletiz
AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Yıldırım, resmi olmayan sonuçlara göre, "Evet" oylarının önde çıkmasının ardından, AK Parti Genel Merkezi'nde balkon konuşması yaptı:

TEK VÜCUT TEK MİLLETİZ: Bilmeyen öğrensin, duymayan duysun, kardeşiz, tek vücut, tek bir milletiz. Bölücü hainler aklına koysun, kardeşiz, tek vücut, tek milletiz. Cenabı Mevlam hayırlı uğurlu eylesin. Demokrasimize sahip çıkan bütün vatandaşlarımıza şükranlarımı sunuyorum.

ERDOĞAN'A ÖZEL TEŞEKKÜR: Yurt dışında yaşayan ve Türkiye'nin demokrasisine sahip çıkan bütün vatandaşlarımıza da özellikle teşekkür ediyorum. Bir özel teşekkür ve bir selam, kurucu genel başkanımız, liderimiz, Sayın Cumhurbaşkanımız, Recep Tayyip Erdoğan'a... Kendisini buradan defalarca bu balkon konuşmasını yaptığı yerden sevgi ve saygı ile bütün teşkilatım adına selamlıyorum.TEŞEKKÜRLER TÜRKİYE
YENİ BİR SAYFA AÇILDI: Demokrasi tarihimizde bu oylamayla yeni bir sayfa açılmıştır. Herkes emin olsun ki çıkan bu sonucu halkımızın refahı, huzuru için en güzel şekilde değerlendireceğiz. Teşekkürler Türkiye, teşekkürler aziz milletim.

SON SÖZÜ MİLLET SÖYLEDİ: Elbette farklı düşüncelerimiz, farklı çözüm önerilerimiz olacak ama neticede birliğimizi, beraberliğimizi gözümüz gibi koruyacağız. Demokrasimizin güzelliği de budur. Farklı fikirlere sahip olmak hiçbir şekilde birbirine üstünlük sağlamak demek değildir. Meydanlarda farklı şeyler söyledik ama son sözü millet söyledi, 'evet' dedi, noktayı koydu. Halkın iradesi nasıl tecelli ederse, o sonuç başımızın tacıdır' dedik. Halkımız seçimini yapmış, cumhurbaşkanlığı yönetim sistemine 'olur' vermiştir. Bu ülke, bu millet artık hiçbir vesayete, hiçbir harici müdahaleye, hiçbir tehdide boyun eğmeyeceğini bir kez daha göstermiştir.

KİMSE MAHZUN OLMASIN
KAYBEDEN YOK, KAZANAN TÜRKİYE: Bizler Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin birinci derece eşit vatandaşlarıyız. Vatandaşlarımızın tercihi doğrultusunda geleceği güven içinde inşa edeceğiz. Açıkça söylüyorum, bu halk oylamasının kaybedeni yoktur, kazanan Türkiye'dir, kazanan aziz milletimdir. Şimdi artık dayanışma, bir olma, beraber olma, birlikte Türkiye olma zamanıdır.'EVET' DİYEN DE 'HAYIR' DİYEN DE DEĞERLİDİR: Demokrasi ve hukuk devletimizi daha da sağlam temellere oturtacağız. Bütün vatandaşlarımızın hakkını hukukunu gözümüz gibi koruyacağız. 'Hayır' diyenler de, 'evet' diyenler de birdir, aynı şekilde değerlidir. 'Evet' diyen, 'hayır' diyen bütün vatandaşlarımıza bir kez daha şükranlarımı sunuyorum. Kimsenin kalbi kırık olmasın, kimse mahzun olmasın.

MÜCADELEMİZ DAHA DA ŞİDDETLENECEK: Bu sistem değişikliği ile beraberbirliğimiz daha da güçlendireceğiz, ekonomimizi daha da büyüteceğiz. Kalkınmamızı çok daha hızlı hale getireceğiz. İç ve dış düşmanlarla mücadelemiz daha da şiddetlenecek ve Türkiye'yi terörden arınmış, birliğini, beraberliğini, kardeşliğini sağlamlaştırmış örnek lider ülkeler arasına inşallahbirlikte sokacağız.

BAHÇELİ VE DESTİCİ'YE TEŞEKKÜR Yıldırım, konuşmasında MHP lideri Devlet Bahçeli için de ayrı bir paragraf açtı. Yıldırım, "Bu anayasa değişikliğinin hazırlanmasında beraber çalıştığımız Sayın Bahçeli ve partisinin bütün teşkilatlarına teşekkür ediyorum" dedi. Başbakan, balkon konuşmasının ardından da 'Evet'e destek veren MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve BBP Genel Başkanı Mustafa Destici'yi telefonla arayarak bizzat teşekkür etti.'HALKIMIZIN KARARI EN GÜZEL KARARDIR'
Başbakan Binali Yıldırım, oyunu AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nükhet Hotar ile birlikte İzmir'in Menderes ilçesindeki Gölcükler Adnan Olcay Ortaokulu'nda kullandı. Okul bahçesinde vatandaşlarla bir süre sohbet eden Yıldırım, gazetecilere yaptığı açıklamada da "Vatandaşlık görevimizi yaptık. Türkiye'nin her köşesinde, vatandaşlar huzur ve kardeşlik içinde, medeni bir şekilde oylarını verdi. Çıkacak sonuç ne olursa olsun, başımızın tacıdır. Milletimizin verdiği karar en güzel karardır" dedi. Oy kullanmasının ardından Ankara'ya dönen Yıldırım, sandık sonuçlarını Başbakanlık Resmi Konutu'nda kurulan ekranlardan takip etti. Başbakan Yıldırım, referandumdan evet çıkmasıyla birlikte büyük bir konvoy eşliğinde AK Parti Genel Merkezi'ne geçti ve balkon konuşmasıyla vatandaşlara hitap etti.

Zübeyde YALÇIN, Hasan AY, Ahmet TOPAL, Hazal ATEŞ, Evrin GÜVENDİK, Ersan ATAR, Eda IŞIK, Yüksel TEMEL, Erkam ÇOBAN, Barış ŞİMŞEK, Safure CANTÜRK, Buğra OLAÇ, Selçuk ADIGÜZEL, Selva ÜNAL, Betil BAŞ, Burak Erdem ÇELİK/ SABAH
BİZE ULAŞIN