Alagöz TEOG Sınavını Değerlendirdi

Alagöz TEOG Sınavını Değerlendirdi
Şırnak Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz, Temel Eğitimden Ortaeğitime Geçiş (TEOG) sınavı ile ilgili değerlendirmede bulundu.
Şırnak İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz il geneli başarı elde eden ilk beş öğrencinin, Şırnak merkez Orgenaral Edip Başer Ortaokulu’ndan Jinda Kadırhan, İdil Fatih Ortaokulu’ndan Jindan Açar, Özel Burç Yağmur Ortaokulu’ndan Botan Güngen, merkez Balveren Ortaokulu’ndan Ahmet Fidan, Silopi Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu’ndan Lütfullah Vural olduğunu belirtti.
TEOG sınavı hakkında bilgiler veren Alagöz, "2014-2015 eğitim öğretim yılında TEOG sınavına Türkiye geneli yaklaşık 1 milyon 273 bin öğrenci girdi. Şırnak’ta da 12.760 öğrencinin katıldığı sınav sonuçları açıklandı. Öğrencilerimiz 6 Temmuz ile 16 Temmuz 2015 tarihleri arasında tercih yapabileceklerdir. Öğrencilerimizin tercihlerinde yardımcı olmak üzere, Beytüşşebap, Uludere, Güçlükonak ve İdil’de birer rehberlik ve danışman merkezi açtık. Şırnak merkez, Silopi’de ikişer ve Cizre’de ise üç rehberlik danışman merkezi açtık. Öğrencilerimiz tercih yaparken 25 okul tercih edebilecektir. Tercih yapmayanlar ile tercihlerinde bir okula yerleşemeyen öğrenciler ikametgahına en yakın açık liseye yerleştirilecektir. Şırnak Türkiye geneli ortalaması 246 iken İkinci dönem 280 oldu. Ortalama 34 puan çıkmışız" dedi.
BİZE ULAŞIN