1 Askerin Şehit Olduğu Beytüşşebap’ta Operasyon Sürüyor

Bir uzman çavuşun şehit olduğu Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesindeki saldırı ve çatışmalarda 14 güvenlik görevlisi yaralandı. İlçede, teröristlerin etkisiz hale getirilmesi için başlatılan operasyon sürerken, yer yer sıcak çatışmaların yaşandığı öğrenildi.
Teröristlerin dün gece ve bugün sabah saatlerinde Beytüşşebap İlçe Polis Karakolu, Ayvalık Jandarma Komutanlığı ve Taşarası Jandarma Komutanlığı’na düzenlediği saldırılar ile sonrasında çıkan çatışmalarda 14 güvenlik görevlisi yaralandı. İlçedeki yerel kaynaklardan edinilen bilgilere göre, İlçe Polis Karakolu’na yapılan saldırıda 6 polis memuru, Ayvalık Jandarma Komutanlığı’na yapılan saldırıda 3 asker, Taşarası Jandarma Komutanlığı’na yapılan saldırıda ise 5 asker yaralandı. Yaralılar, helikopterlerle Şırnak 23. Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı’nın içerisinde bulunan Asker Hastanesi’ne kaldırıldı.
Öte yandan, saldırıların ardından bölgede geniş kapsamlı operasyon başlatıldı. Bölgeye zırhlı araçlar ve helikopterlerle özel harekat timleri sevk edilirken, Şırnak 23. Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı ve Beytüşşebap İlçe Jandarma Komutanlığı’ndan kalkan helikopterler, teröristlerin kaçış güzergahlarını bombaladı. Yer yer sıcak çatışmaların da yaşandığı ilçede, operasyon sürüyor.
İlçedeki saldırılarda, Adana nüfusuna kayıtlı olduğu öğrenilen Jandarma Uzman Çavuş Ali Çakar Saimbeyli şehit düşmüştü.

BİZE ULAŞIN