İntihara Kalkışan Şahsı Belediye Başkan Yardımcısı İkna Etti

Sivas’ta kayalıklarda intihar girişiminde bulunan şahıs, Sivas Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Muaz Uzun tarafından ikna edildi.
Edinilen bilgiye göre, evli ve iki çocuk babası U. A. (36) kredi borcu ve işten çıkarılma tehlikesiyle bunalıma girerek sabah saatlerinde elinde bıçakla Yukarı Tekke Mezarlığı’nda bulunan kayalıklara çıktı. Şahsı kayalıklarda gören vatandaşlar durumu polise bildirdi. Polis ekipleri şahsı ikna etmeye çalışırken itfaiye ekipleri de kayalıkların altına branda açarak şahsın atlamasına karşı tedbir aldı. Şahıs, maddi sıkıntıları olduğunu ve çalıştığı fabrikanın sahibinin gelmesini, gelmezse intihar edeceğini söyledi.
BELEDİYE BAŞKAN YARDIMCISI İKNA ETTİ
Yukarı Tekke Mezarlığı’nda gerçekleştirilen temizlik çalışmalarını incelemeye gelen Sivas Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Muaz Uzun, intihar girişimde bulunan şahsın yanına giderek ikna etmeye çalıştı. Başkan Yardımcısı Uzun, U. A.’yı uzun süre ikna etmeye çalışarak kendisine yardımcısı olacağı sözünü verdi. Yaklaşık bir saat süren intihar girişimin ardından Başkan Yardımcısı Mehmet Muaz Uzun şahsı ikna etmeyi başardı. İkna olan U. A. sağlık kontrolünden geçirilmek üzere ambulansla Numune Hastanesi’ne götürüldü.
İntiharı önleyen Sivas Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Muaz Uzun mezarlıkları kontrol etmek için Yukarı Tekke Mezarlığı’na geldiğini belirterek, “Böyle bir olayın vuku bulduğunu gördük. Vatandaş işsizlik sıkıntısıyla alakalı ve kredi borçlarıyla alakalı bir sıkıntısı olduğunu söyledi. Evinin eşyaları falan yokmuş, anlaşılan bir bunalıma girmiş. Biz de kendisine Sivas Belediyesi olarak sıkıntılarının giderileceği noktasında uzun bir uğraşın neticesinde söylediklerimize ikna oldu" dedi.
BİZE ULAŞIN