Sivas’ta 185 Camide Yaz Kur’an Kursu Açıldı

Sivas’ta 185 Camide Yaz Kur’an Kursu Açıldı
Sivas’ta okulların kapanmasıyla birlikte 185 camide yaz Kur’an Kursu açıldı. Öğrenciler kurslara yoğun ilgi gösterdi.
Diyanet İşleri Başkanlığı Eğitim Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından organize edilen ve yurt genelinde düzenlenen yaz Kur’an kursları kapsamında Sivas’ta okulların kapanmasıyla birlikte 185 camide dün Kur’an kursu açıldı. Kuran’ı Kerim ve dua öğrenmek isteyen öğrenciler kurslara yoğun ilgi gösterdi.
İl Müftüsü Recep Şükrü Balkan yaptığı açıklamada, “Bu sene yaz Kur’an Kursu mevsimini açmış bulunuyoruz. Çocuklarımızın camiyle buluştuğu en önemli zaman dilimi yaz Kur’an kurslarıdır. Diyanet İşleri Başkanlığımız dünya çapında çok önemli projeleri var. Bunlardan en önemlisi bu yaz Kur’an kursları çünkü çocuklarımız burada camiyle buluşuyorlar. Çocuklarımızın camilerde koşuşturmaları ve gürültü yapmaları milletimiz ve memleketimiz için çok büyük bir rahmettir. İnşallah bu yavrularımız iki ay boyunca bizim en değerli misafirlerimiz olacaklar.”dedi.
Kur’an kurslarının önemine dikkat çeken Balkan, “Çok önemli güzel etkinlikleri bünyesinde barındıran iki aylık bir süre içerisinde inşallah bu yavrularımızı doğru bilgilerle donatmış olacağız. Kur’an öğrenecekler, dini bilgiler öğrenecekler. İnsanlarımız birçoğu çocukluğunda bu katıldıkları yaz Kur’an kurslarında aldıklar dini bilgilerle dini hayatlarını şekillendirmekte o yüzden biz bunu çok önemsiyoruz, milletimiz adına bunu çok önemsiyoruz. Ailelerin yaz ile ilgili mutlaka planları vardır ama planları, programları içerisinde mutlaka çocuklarımızı camiyle, Kur’an ile buluşması planlarında olsun. Biz ailelerimizin çocuklarını bu kurslara göndereceklerini ümit ediyoruz.” diye konuştu.
9 hafta sürecek olan Kur’an kurslarında her yaş grubundan öğrenci eğitim ve öğretim görebilecek. Kurslarda öğrencilere Kur’an, Siyer, ibadet, ahlak ve dini bilgiler öğretilecek.
BİZE ULAŞIN