"Bölgesel kalkınmayı esas alıyoruz"

Devlet Bakanı Cevdet Yılmaz, bölgesel kalkınmayı esas aldıklarını belirterek, ''Tunceli ve Bingöl belgesinden gelecek her türlü projeye destek vereceğim'' dedi.

Pazar 10.05.2009 00:00
ABONE OL
Bakan Yılmaz, AK Parti İl Başkanlığı Olağan Kongresi'ne katılmak üzere, AK Parti Bingöl Milletvekilleri Kazım Ataoğlu, Yusuf Coşkun ve Bingöl Belediye Başkanı Serdar Atalay ile birlikte Tunceli'ye geldi.
Vali Mustafa Yaman'ı makamında ziyaret eden Bakan Yılmaz ve beraberindekiler, daha sonra Tunceli Kültür Merkezi'nde düzenlenen AK Parti İl Başkanlığı Olağan Kongresi'ne katıldı.

Yılmaz, kongrede yaptığı konuşmada, AK Parti Hükümetinin ekonomik kalkınmaya büyük önem verdiğini vurguladı.

Tunceli ve Bingöl bölgesinin uzun yıllar ihmal edildiğini, bu nedenle ekonomik kalkınmanın sağlanamadığını belirten Bakan Yılmaz, şunları kaydetti:

''AK Parti Hükümeti, zamanında ekonomik anlamda, birçok alanda olumlu gelişmeler yaşandı. Yatırımlar, AK Parti iktidarıyla birlikte başladı. Bunun devamı için, Tunceli ve Bingöl belgesinden gelecek her türlü projeye destek vereceğim. Bölgenin kalkınması için elimden geleni yapmaya çalışacağım. Hükümet olarak bölgesel kalkınmayı esas alıyoruz.''

Bakan Yılmaz, daha sonra kara yoluyla Ankara'ya hareket etti.