Haber turu

Pazar 10.05.2009
Son Güncelleme: Pazar 10.05.2009
ABONE OL

DYP'nin yeni merkezi açıldı
DOĞRU
Yol Partisi (DYP)'nin yeni genel merkez binası hizmete açıldı. Sıhhiye'deki Hanımeli Sokak'ta bulunan binanın açılışı DYP Genel Başkanı Çetin Özaçıkgöz tarafından yapıldı. Özaçıkgöz, kendisinin Adalet Partisi kökenli olduğunu vurgulayarak, "Bu kırat sizin bildiğiniz kırat, bu Doğru Yol Partisi sizin bildiğiniz Doğru Yol Partisi'dir'' dedi. DYP'nin temsil ettiği anlayışın 1950'de iktidara geldiğini ve Türkiye'de demokratikleşme adına önemli değişimleri gerçekleştirdiğini ifade eden Özaçıkgöz, partisinin Türkiye'de aydınlık ufukları açan bir parti olduğunu belirtti. Özaçıkgöz, "DYP'yi yeniden ayağa kaldırmanın bedelini biliyoruz. Başımıza ne gelirse gelsin hiç şikayetçi olmayacağız'' dedi.

'Arınç biberin acısını unutmamış'

CHP İzmir Milletvekili Canan Arıtman, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın kendisiyle ilgili söylediği "çarşaflıya rozet taktığı" şeklindeki sözlerine sert tepki gösterdi. Arıtman "Anlaşılan Arınç 5 yıl önce yetmiş milyonun önünde benden aldığı acı biberlerin acısını hala unutamamış" dedi. Arıtman yaptığı yazılı açıklamada, "Bir törende önüme rozet taktırmak için çarşaflı bir kadın gelseydi onu refüze edemezdim, incitemezdim, dışlayamazdım" dedi.

MHP yeni yönetim hazırlığına başladı
MHP'Yİ 2011 seçimlerine hazırlayacak yeni yönetim için çalışmalar başladı. Bu hafta ilçe kongreleriyle başlayan süreç, kasım ayında 9'uncu Olağan Kurultay'la sona erecek. 2011'de iktidar hedefleyen partinin Başkanlık Divanı'na en az 1 kadının girmesi planlanırken, MYK'ya ise daha fazla kadın ve genç ismin girmesi hedefleniyor. Özellikle yerel seçimlerde başarı gösteren ve tabanda sevildiği belli olan isimler partide daha aktif görevlere getirilecek. MHP lideri Devlet Bahçeli ise kazanılan belediyelere teşekkür turuna çıkıyor. İlk durağın, AK Parti ile büyük çekişme yaşanan Adana olması bekleniyor. Uğur BECERİKLİ /ANKARA

'Hükümet artık kritik dakikalarda'
SAADET Partisi Genel Başkanı Numan Kurtulmuş, son kabine değişikliği konusunda "Sayın Başbakan as oyuncularını sahaya sürmüştür. Bir teknik direktör kritik dakikalarda as oyuncularını sahaya sürer. Demek ki hükümet için artık kritik dakikalar başladı'' görüşünü savundu. Saadet Partisi 1. Yerel Yönetimler Toplantısı'nda konuşan Kurtulmuş, 29 Mart yerel seçim sonuçlarını değerlendirirken, bundan sonra vazifelerinin "yüzde 5.2'lik oy oranını yüzde 10'a çıkartmak değil, halkın ve hakkın gösterdiği istikamette muktedir bir iktidar olmak'' olduğunu söyledi.