‘Herkes kurusıkı atıyor’

Muhalefetin Cumhurbaşkanı Gül’ün sözlerine yönelik eleştirilerine kızan Erdoğan, “Herkes kurusıkı atacağına, ben ne yapıyorum, ne yapmam lazım bunları söylesin” diye çıkıştı

Çarşamba 13.05.2009
Son Güncelleme: Çarşamba 13.05.2009
ABONE OL
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün Kürt sorunuyla ilgili "İyi şeyler olacak" sözlerini eleştiren muhalefete Azerbaycan'a gitmek için geldiği İstanbul Atatürk Havalimanı'ndan yanıt verdi. "Sayın Cumhurbaşkanımız burada bir iyi niyet temennisini ortaya koymuş. Yani, kötü şeyler olacağını mı söyleseydi" diyen Erdoğan, "Herkes kurusıkı atacağına, ben ne yapıyorum, ne yapmam lazım bunları söylesin" şeklinde konuştu. Azerbaycan'a yapacağı çalışma ziyareti ile ilgili açıklamasına "Ne yazık ki son dönemlerde Türkiye -Azerbaycan ilişkilerinde basında çok olumsuz haberler yer aldı. Bu haberler iki ülke halkları arasında birçok sıkıntılara neden oldu" sözleriyle başlayan Erdoğan, "Türkiye'nin kardeş ülke Azerbaycan'ın çıkarlarını nasıl bugüne kadar savunduysa, bundan sonra da savunacağı konusunda kimsenin en ufak bir şüphesi olamaz, olmamalıdır. Aramızda bir sorun olmadığını defalarca açıklamamıza rağmen, bu tür girişimler bizleri de ciddi manada üzmüştür. Bundan sonra da bunun bu şekilde devamını istemiyoruz" diye konuştu.

1. ORDU ZİYARETİ

Erdoğan, PKK yöneticileriyle yaptığı röportajları yayımlanan gazeteci Hasan Cemal ile görüşüp görüşmeyeceği yönündeki soruya "Ben Hasan Cemal'le görüşebilirim dedim. Görüşme kararım yok" derken, dün 1. Ordu'ya yaptığı ziyaretle ilgili soruya "1. Ordu Komutanı'na yapılmış ziyaret gecikmiş bir nezaket ziyaretidir. Bir İstanbullu olarak ziyaretimdir" yanıtı verdi. Erdoğan, "Nabucco'da hiçbir değişiklik yok" dedi.