Enerjisinin formülü fındık

Cumartesi 14.06.2009
ABONE OL
Biz sizden önceki bakanı çok sevmiştik. Onun olur olmaz yerde uyumaları hâlâ hafızalarda. Siz de tam tersi bir performans gördüm. Aranızda çok fark var... Kilo farkı (Gülüşmeler). Kendisini seviyorum. Ama ben yaptığım işi görmeyi çok seviyorum. İstanbul'da, Ankara'da restorasyon, onarım çalışmalarımıza gidiyorum.
Enerjinizi neye borçlusunuz? Fındık! Biliyorsunuz ben Orduluyum. Gördüğüm yerde yiyorum. Türkiye dünyaya yüzde 66 seviyesinde fındık üretiyor. Bunu tüketmemiz lazım, çok yararlı...
Fındık tamam ama güzelim Karadeniz turizmde sıfır. Neden? Alt yapı meselesi var. Yolları daha yeni kurabiliyoruz. Yoksa Karadeniz bu küresel ısınma çağında önemli bir potansiyeli barındırıyor. n Merak ediyorum. Turizmin şu andaki patronu olarak sizi en çok etkileyen bölgemiz neresi? Ben biraz duygusal bir insanım. Birçok şeyde heyecanlanıyorum. Nemrut'u yıllar önce gidip görmüştüm ama bakan gözüyle bir daha gidince yeniden böyle bir şeye sahip olduğumuz için, tepelere çıkıp haykırmak geldi içimden. Ama aynı zamanda oradaki bakımsızlıktan ötürü de oturup ağlamak geldi. Yani Nemrut'un yeri bende başka.