Erdoğan Atina ziyaretini iptal etti

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın yeni Akropolis Müzesi'nin açılış törenine katılmak üzere yapacağı Atina ziyaretini iptal ettiği bildirildi.

Cumartesi 20.06.2009 14:41
Güncelleme: Cumartesi 20.06.2009 17:44
ABONE OL
Yunanistan Başbakanlık Basın Bürosu, Başbakan Erdoğan'ın Yunanistan Başbakanı Kostas Karamanlis'i telefonla arayarak, sağlık nedenleriyle Atina'ya gelemeyeceğini söylediğini duyurdu.

Başbakanlık açıklamasında, Erdoğan'ın Karamanlis'e açılışa katılamamaktan duyduğu üzüntüyü dile getirdiği ve yakın bir zamanda Atina'yı ziyaret ederek, Akropolis Müzesi'ni birlikte gezmeyi umduğunu ifade ettiği belirtildi.

ERDOĞAN SAĞLIĞIYLA İLGİLİ AÇIKLAMA YAPTI

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İzmir Valiliği'ni ziyaret etti. Makam aracından indiktan sonra Vali Mustafa Cahit Kıraç ve İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne atanan Hüseyin Çapkın tarafından karşılanan Erdoğan, polis merasim kıtasını selamladı.

Ziyaret sırasında ayakta durmakta güçlük çektiği gözlenen Başbakan Erdoğan, yaklaşık 20 dakika valilik makamında dinlendi. Çıkışta biraz daha iyi görünen Erdoğan, gazetecilerin hastalığını sorması üzerine güneşten etkilendiğini ve tansiyon problemi yaşadığını söyledi.

Hasta olmasına rağmen güvenlik çemberinin arkasındaki İzmirlilere yönelen Erdoğan, vatandaşlarla tek tek tokalaştı. Vatandaşların, "Seninle gurur duyuyoruz" sözleri arasında ilerleyen Başbakan Erdoğan, korumalarına talimat vererek çocuklara oyuncak dağıttırdı. Ardından valilikten ayrıldı.

ERDOĞAN'IN, DÜNKÜ EDİRNE PROGRAMINDA AŞIRI SICAKTAN ETKİLENDİĞİ VE DİNLENMESİ GEREKTİĞİ ÖĞRENİLDİ

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, dün gerçekleştirdiği Edirne programında aşırı sıcaktan etkilendiği, çok önemli bir rahatsızlığının olmadığı ancak dinlenmesi gerektiği için Atina ziyaretini ve bugün İzmir'deki bazı programlarını iptal ettiği öğrenildi.

Bu akşam Atina'da Akropolis Müzesi'nin açılışına katılması planlanan Erdoğan, Yunanistan Başbakanı Kostas Karamanlis'i telefonla arayarak, küçük bir rahatsızlık geçirdiğini ve açılışa katılamayacağını bildirdi. Karamalis'in, Erdoğan'ı anlayışla karşıladığı ve kendisine ''geçmiş olsun'' dileklerini ilettiği kaydedildi.

Başbakan Erdoğan'ın, dün Edirne programında aşırı sıcaktan etkilendiği, çok önemli bir rahatsızlığının olmadığı ancak dinlenmesi gerektiği için Atina'da ziyaretini ve bugün İzmir'de gerçekleştireceği bazı programları iptal ettiği belirtildi.

ERDOĞAN KAHRAMANMARAŞ PROGRAMINI İPTAL ETTİ

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Atina ziyaretini iptalinin ardından yarınki Kahramanmaraş programını da iptal etti.

Başbakan Erdoğan'ın, daha önce planlanan Kahramanmaraş programını da ''rahatsızlığı'' nedeniyle iptal ettiği öğrenildi.

Kahramanmaraş'taki programlara, Başbakan Erdoğan adına Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek katılacak.