Erdoğan'ın sağlık durumu

Pazar 21.06.2009 14:48
Güncelleme: Pazar 21.06.2009 14:49
ABONE OL
Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın aşırı sıcaktan kaynaklanan bitkinlik, halsizlik ve buna bağlı tansiyon sorunu yaşadığını belirterek, İstanbul'da dinlenen Erdoğan'ın yarın Ankara'da partinin Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısına katılmasını beklediklerini söyledi.

Bülent Arınç, Anadolu Ajansı'nın Ödüllü Fotoğraf Sergisi'nin açılışı ve çeşitli ziyaretler için geldiği Manisa'da gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Arınç, Başbakan Erdoğan'ın sağlık durumuyla ilgili soru üzerine şunları kaydetti:

''İzmir kongresine mutlaka katılmayı arzu ettiler, oraya geldiler. Ben de kendileriyle İzmir Havaalanında görüşmek, konuşmak ve uğurlamak imkanı buldum. Bilebildiğim kadarıyla bir gün önce Edirne'de yenilenen Kapıkule Gümrük Kapısı'nın açılışına katıldı Sayın Başbakanım. Manisa'da, İzmir'de büyük sıcaklık hissediyorduk ama Trakya'da çok daha büyük bir sıcaklık olduğundan bahsedildi. Kapıkule'deki açılışlar sırasında rahatsızlandığını söylediler. Doktorların tespitine göre aşırı sıcaktan kaynaklanan bitkinlik, halsizlik ve buna bağlı tansiyon sorunu çıkmış.''

Başbakan Erdoğan'ın her şeye rağmen Yunanistan seyahatini gerçekleştirmek istediğini ancak kendisine istirahat tavsiye edildiğini ifade eden Arınç, şöyle konuştu:

''Yunanistan seyahati iptal edildi. Yunanistan tarafına bildirildi, onlar da anlayışla karşıladı. Sayın Başbakanımız bugün İstanbul'da istirahat ediyor, yarın MYK toplantısına Ankara'da katılacak inşallah. Bu hepimizin zaman zaman karşılaştığı bir yorgunluktur. Dün kongre sırasında arkadaşlarımız bunu mutlaka hissetmişlerdir. Kongre salonunun sıcaklığı ve daha önceki bitkinlik ve tansiyon sebebiyle kongredeki konuşmasını biraz kısa tuttuğunun hepimiz farkındayız. Kendisine geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Siyasetçiler, özellikle Sayın Başbakan yoğun tempoyla çalışıyor, biz de zaman zaman kendisini ikaz ediyoruz. Doğrusu onların yaşam biçimi bu. Doğudan batıya, kuzeyden güneye her işe, her toplantıya koşmak istiyor, halkıyla kucaklaşmak istiyor. Sanıyorum yarın çalışmalarına devam edecek.''