Mazlum rolü değil, dik duruşumuzu koruyoruz

Cumartesi 21.06.2009
Güncelleme: Pazar 21.06.2009
ABONE OL
Başbakan Erdoğan, CHP'nin "AK Parti mağduru oynuyor" suçlamasına "Biz mazlum rolü yapmıyoruz" yanıtı verdi. AK Parti İzmir İl Kongresi'nde konuşan Erdoğan, şu mesajları verdi:
AK Parti, popülist siyasete asla tenezzül etmemiş, siyaset üzerinde iktidar kurmaya çalışan çetelerle mafyayla hukuk dışı güçlerle karanlık odaklarla amansız şekilde mücadele etmiştir.
Bizden önceki dönem siyasetçiler demokrasinin gelişmesi konusunda iyi sınav veremedi. Eğer siyaset kurumu o zaman onurlu duruş sergileseydi bazı konular bugün Türkiye'nin gündeminde olmayacaktı.
(İrtica ile mücadele eylem planı) Meselenin hukuk içinde çözümlenmesi için girişim başlattık, hukuk işliyor. Sessiz kalmadık, kalamazdık. Başımızı öne eğmedik, eğemezdik.
Bırakınız gerilimi, siyaset kurumu, devlet kurumlarımız, medya sevindirici bir biçimde demokrasiyi sahiplendi. Konunun istismar edilmemiş olması Türkiye'de demokrasinin ulaştığı kalitenin görülmesi açısından sevindirici olmuştur.
Bu belgenin sahte olmasının ya da gerçek olmasının vahim olduğu konusunda tam bir mutabakat olduğunu görüyoruz. Ancak CHP Genel Başkanı'nın bu belge üzerinden siyasi çıkar sağlamaya niyetlenmesi de aynı derecede vahimdir.
AK Parti bu belge karşısında mağdur ya da mazlum rolü oynamayacaktır. Bugüne kadar olduğu gibi samimi ve dik duruşunu muhafaza edecektir.
İzmirlivatandaşlarımın siyasi tercihleri ne olursa olursa olsun İzmir'i kalkındırmak için canla başla çalışmaya devam edeceğiz.