'CHP lideri siyasi miyop'

Sakarya'da katıldığı AK Parti İl Kongresi'nde CHP lideri Deniz Baykal'a yüklenen Başbakan Tayyip Erdoğan, "Ana muhalefet partisinin lideri son derece sorumsuz açıklamalar yapıyor" dedi. Muhalefeti miyoplukla da suçlayan Erdoğan, şu mesajları verdi:

Kurumlar arasında çatışma ve gerilim yok. Ne diyor 'Birkaç saat içinde Cumhurbaşkanı bu düzenlemenin hiç de yasal olmadığını anlar'. Bu sözler sosyal demokrasiye yakışıyor mu? Sayın Baykal'ın zihninin gerisinde ne olduğu bu sözleriyle aleni bir şekilde görülmüştür. Aynı şeyi mayın olayında da yaptı. Yine Cumhurbaşkanı'na yol göstermeye kalktı. Alışmışlardı çünkü. Kendi hatalarını göremeyecek kadar da siyasi miyopluk içindeler. Siyaseti Meclis'te yapmazlar, siyaseti Anadolu'da yapmazlar, siyaseti millet içinde yapmazlar. Hem askeri darbelere karşı çıkarlar hem de sivilleşmenin karşısında dururlar.

Sayın Baykal biz seni iyi tanırız. MGK toplantısından sonra açıklanan basın bildirisi, Sayın Baykal'ı tatmin etmemiş. Sayın Baykal bundan sonra MGK toplantılarına girerken sen önceden bize basın bildirisini gönder de onu yayınlayalım. Kasıtlı olarak kurumlarımız arasındaki diyaloğu, koordinasyonu, uyumu bozma gayretleri var. Ana muhalefet partisinin lideri son derece sorumsuz açıklamalar yapıyor."

BİZE ULAŞIN