'Güçlü olmak hukuktan ayrılma hakkı vermez'

TBMM Başkanı Köksal Toptan: Olaylardan çok büyük kaygı duyuyoruz. Çok güçlü olmak, hak ve hukuktan ayrılma hakkını vermez.
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli: Sayın Başbakan size görev düşüyor. Uygur Türkü'nün mutluluğu, huzuru ve varlığı için atacağın her adımda MHP yanında olacaktır.
CHP: TBMM İnsan Hakları Komisyonu'nun CHP'li üyeleri, Çin'in Sincan Uygur Özerk Bölgesi'nde yaşanan olaylarla ilgili komisyonu toplantıya çağırdı.
Saadet Partisi: Saadet Partisi İstanbul İl Başkanlığı'nca, 12 Temmuz Pazar günü Çağlayan Meydanı'nda miting düzenlenecek.
Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış: (Hırvatistan) Olaylara seyirci kalamayız. Hepimiz Çinli dostlarımıza barışı şeffaf bir biçimde muhafaza etmeleri için yardımcı olmalıyız.
Devlet Bakanı Selma Aliye Kavaf: Türkiye-Çin Parlamentolararası Dostluk Grubu'ndan istifa etti. Dostuk Grubu'ndan istifa eden milletvekillerinin sayısı 107'ye ulaştı.
Uygurlar İstanbul'da: Uygur asıllı 15 Türk vatandaşı dün Urumçi'den İstanbul'a geldi.
Çinliler korktu: İstanbul'da 10. Büyükçekmece Uluslararası Kültür ve Sanat Festivali'ne katılan Çinliler için polis otelde güvenlik önlemleri aldı.
BİZE ULAŞIN