'Deterjan gönderelim'

Başbakan Erdoğan, Bahçeli'nin "Tüm deterjanları kazana döküp, AKP'yi üç kez yıkamak lazım" sözlerine Antalya'da yanıt verdi: Sıkıntı çekiyorsa, istediği kadar deterjan göndeririz

Antalya'da partisinin il kongresine katılan Başbakan Tayyip Erdoğan, "Türkiye'de üretilmiş bütün deterjanları bir kazanın içine döküp AKP'yi 3 kez yıkamadıktan sonra sana AK Parti denemez" diyen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye, "Deterjan bulmakta sıkıntı çekiyorsa, kendisine istediği kadar deterjan göndeririz" yanıtını verdi. Erdoğan dün partisinin Antalya teşkilatının 3'üncü olağan kongresine katılırken, Osmaniye ve Hatay'da da bir dizi ziyarette bulundu. Başbakan, yerel seçimlerden sonraki ilk Antalya ziyaretinde MHP lideri Bahçeli'yi eleştirerek şunları söyledi:

İSTEDİĞİ KADAR GÖNDERİRİZ: Sayın Bahçeli tutarlı ol. Kan üstünden istismar siyaseti yapma. Sayın Bahçeli'yi AK Parti'nin 'ak'lığını konuşacak kadar kendisini ak olmaya davet ediyorum. Deterjan bulmakta sıkıntı çekiyorsa, kendisine istediği kadar deterjan göndeririz. Deterjan arıyormuş, önce kendini temizle. Gerçek anlamda milliyetçi ol.

ANTALYA SEVDAMIZ: 29 Mart seçimlerinde halkın ortaya koyduğu tercihi saygıyla karşılıyoruz. Seçim sonrası "Başbakan Antalya'ya küstü. Artık Antalya'ya gelmez" dendi. Biz burada CHP'ye değil, Antalya'da yaşayanlara hizmet ediyoruz. Bizim Antalya sevdamız, tutkumuz hafif bir rüzgarla savrulacak gibi değil.

BAYKAL HİÇBİR ZAMAN BİR NUMARA OLAMAMIŞTIR: Sayın Baykal, AK Parti şu kadarın altında bir oy alırsa mağluptur diye değerlendiriyordu. Yani bu maçtan galip çıkacağım diye girmiyordu, mağlup olacak da kaç gol yiyeceğim, onun hesabını yapıyordu. Bir lider mağlup olacağım diye çıkar mı.

MUHASEBE MÜDÜRÜ YAPMADIK: Deniz Baykal AKP'nin oylarındaki kısmi azalmanın üzerinden siyaset üretmeye çalışıyor. Sayın Baykal biz sana muhasebe müdürlüğü görevini vermedik ki.

RABİA KADER MANŞETİ: Erdoğan, bazı gazetelerde, "Dünya Uygur Kongresi lideri Rabia Kader'in 2006'da Türkiye'ye girdiği ve Yalova'daki konuşması nedeniyle girişinin yasaklandığı" haberleri de yalanladı. Başbakan, "2006'da Kader'in Türkiye'ye girişi yok. 1990'lı yıllarda var. O zaman da işkadını. Ayıptır. Kepez Belediyesi'ni ziyareti sırasında görme engelli M. Ali Batuhan'a özel bir bilgisayar hediye eden Başbakan daha sonra Osmaniye'ye geçti. Vali Celalettin Cerrah'ın karşıladığı Erdoğan, Tosyalı Holding'in OSB'de kurduğu tesislerde incelemede bulundu. Başbakan, "Tosyalı kardeşleri kutluyorum. Küresel finans krizinin küresel ekonomik krize dönüştüğü bir dönemde yüzmilyonlarca dolar harcayarak bu eseri ortaya çıkarmaları her türlü takdirin üzerindedir" dedi.

BİZE ULAŞIN