Başbakan'a fahri doktora unvanı

Suriye'ye günü birlik bir ziyaret gerçekleştirerek Devlet Başkanı Beşşar Esad ile görüşen Başbakan Erdoğan'a Halep Üniversitesi tarafından fahri doktora unvanı verildi.

Esad ile Halk Sarayı'nda gerçekleşen görüşmesinin ardından Halep Üniversitesi'ne gelen Erdoğan'ı, burada coşkulu bir kalabalık karşıladı. Türkiye ve Suriye bayrakları taşıyan öğrenciler, gelişi sırasında Erdoğan'a tezahüratta bulundu.

Erdoğan'a fahri doktoranın verildiği törenin başında İstanbul ile Türkiye'nin turistik yerlerini tanıtan bir film gösterildi. Ayrıca davetlilere Başbakan Erdoğan'ın hayatından kesitler taşıyan bir slayt gösterisi izlettirildi. Slayt gösterisinde Başbakan Erdoğan'ın Ankara'da tedavisi yapılan Gazze'de yaralanan Filistinlilere geçmiş olsun ziyareti, bu ziyaret sırasında duygulanışı ve Davos'ta İsrail Cumhurbaşkanı Peres ile tartışmasından sonra salondan ayrılışını gösteren fotoğraflar gösterildiği sırada salondan büyük alkış aldı.

Ardından Halep Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muhammed Nizar Akil, bir konuşma yaptı. Başbakan Erdoğan'ı ''Suriye halkının gurur duyduğu'' kişi olarak takdim eden Akil, Erdoğan'ın ayrıca 50 yılı aşkın süredir eğitim ve öğretime devam eden Halep Üniversitesi'nden fahri doktora ödülünü alan ilk kişi olduğunu vurguladı.

Erdoğan üniversiteden tezahüratlar ve alkışlar eşliğinde üniversiteden ayrıldı. Başbakan Erdoğan, ardından DAP uçağıyla yurda dönmek üzere hareket etti.

BİZE ULAŞIN