Anavatan'da tasfiye

DP ile bütünleşmeyi resmen açıklayan Anavatan Partisi'nde, tasfiyeler başladı. Anavatan Partisi Genel Başkan Salih Uzun'un "Hiç kimseyi tasfiye etmek gibi bir niyetimiz olamaz" sözlerine rağmen, İzmir İl Başkanı Süleyman Şanlı ve kadrosunun üç gün önce görevinden alındığı ortaya çıktı.

Anavatan Partisi İzmir İl Başkanı Süleyman Şanlı ANKA'ya yaptığı açıklamada, bundan üç gün önce, aniden görevinden alındığını söyledi. Kararın genel merkez tarafından, 20 Temmuz tarihinde imzaya alındığını, kendisine de bir gün sonra ulaştırıldığını belirten Şanlı, görevden neden alındığına ilişkin hiçbir gerekçe gösterilmediğini söyledi. Kendisiyle birlikte, listesindeki arkadaşların da feshedildiği belirten Şanlı, "Bu tasfiyenin şu anda olmamsı gerekirdi. Gereksiz olan bir durum. Burada bazı arkadaşlar bazı hesapların peşine düşmüş olabilirler. Çünkü önümüzde Anavatan Partisi'nin kongre dönemi var. Burada bazı delegelerin, "kongreye biz gidelim, kongredeki delegasyona sahip çıkalım ve DP ile birleşme döneminde de İzmir'de elimiz güçlü olsun' düşüncesinde olduklarını tahmin ediyorum" dedi.

Anavatan Partisi ile DP'nin bütünleşme çabalarına her zaman destek olduğunu belirten Şanlı, "Bir hafta önce de DP İzmir İl Başkanlığa, iyi niyet çerçevesinde nezaket ziyaretine gittik. Orada, Anavatan Partisi ile Demokrat Parti'nin aynı akarsuyun iki ayrı dalı olduğunu özellikle vurguladım. Ama maalesef kısır döngü içinde delegasyon hesabı yapıyorlar" diye konuştu.

20 yılını partide geçirdiğini anlatan Şanlı, son dönemde İzmir İl Başkanlığı'nın yanı sıra, 2 dönem il yönetim kurulu üyeliği, seçim işleri başkanlığı, Konak merkez ilçe başkanlığı görevlerinde de bulunduğunu belirtti.

BİZE ULAŞIN