Kürt sorununu bizden başkası çözemez

Türkiye Değişim Hareketi lideri, Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, "Türkiye'de nehirler, ırmaklar, bolluk ve bereket var. İnsanlarımız bu bolluk içerisinde neden yokluk çekiyorlar ? Buna çare olmak için dolaşıyorum." dedi.

Şişli Belediye Başkanı Sarıgül, başlattığı Türkiye Değişim Hareketi'ni anlatmak ve parti teşkilatlandırma çalışmalarını yürütmek amacıyla özel bir uçakla Elazığ'a geldi.

Havaalanı toplantı salonunda, Türkiye Değişim Hareketi'ni anlatan Sarıgül, gittiği her yerde şikâyetlerle karşılaştıklarını ifade ederek, "Ben ülkemi kötülemek için değil sorunlara, şikâyetlere çözüm bulmak, derman olmak için dolaşıyorum. Türkiye'de nehirler, ırmaklar, bolluk ve bereket var. İnsanlarımız bu bolluk içerisinde neden yokluk çekiyorlar ? Buna çare olmak için dolaşıyorum." dedi.
Türkiye Değişim Hareketi'nin inançlara saygı için, demokrasiyi sağlamak için, esnaflar için ve işsizler için var olduğunu kaydeden Mustafa Sarıgül, Türkiye'nin zengin bir ülke olduğunu ve bu zenginliklerin hakça paylaşılacağını vurguladı. Ankara'nın gündeminin başka, Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun gündeminin başka olduğunu savunan Sarıgül, yapay gündemlerle insanları meşgul etmenin anlamsız olduğunu kaydetti.

Kendi oluşumlarında kadın ve gençlerin yoğun olacağını da belirten Şişli Belediye Başkanı Sarıgül, "Toplumun yarısından fazlası kadın ve gençlerden oluşuyor. Gençlerin ve kadınların olmadığı bir siyasi anlayış düşünülemez." şeklinde konuştu.

Bir gazetecinin, Kürt açılımıyla alakalı sorusu üzerine Sarıgül, "Lazlar, Çerkezler, Gürcüler, Kürtler bizim. Kürtler üzerinden siyaset yapmayın. Ulusal meseleler üzerinden siyaset yapılmaz, oy peşinde olunamaz. Bu meseleyi Türkiye Değişim Hareketi'nden başka kimse çözemez." diye konuştu.

TÜRKİYE DEĞİŞİM HAREKETİ'NİN İLK BELEDİYESİ YAZIKONAK


Havaalanından konvoyla Yazıkonak belediye binasına geçen Mustafa Sarıgül, Yazıkonak Belediye Başkanı Fikret Sertkaya ile görüştü. Daha sonra belediye önünde toplanan vatandaşlara seslenen Sarıgül, Anamuhalefet partisi lideri Deniz Baykal'ı eleştirdi. Uzun yıllar siyaset yapan Baykal'ın artık siyaset yolunun önünü açması gerektiğini dile getirdi. Buradan Türkiye Değişim Hareketi'nin ilk il binasını ziyaret için şehir merkezine giden Sarıgül, Elazığ'daki il binasının Türkiye'deki ilk il binası olduğunu söyledi. Yazıkonak Belediye Başkanı Fikret Sertkaya da Türkiye Değişim Hareketi partileştiğinde, ilk belediyesinin Yazıkonak Belediyesi olacağını söyledi.

BİZE ULAŞIN