Bu meseleyi çözmek kendi inisiyatifimizde

Cumhurbaşkanı, Kürt sorunuyla ilgili "Güzel şeyler olacak" ifadesini yineledi. Gül "Meseleyi çözmek Türkiye'nin kendi inisiyatifinde. Canlı bir tartışma yapılıyor" dedi

Memleketi Kayseri'ye anne-babasını ziyaret etmek üzere gelen Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Organize Sanayi Bölgesi'nde işyerleri bulunan sanayicilerle bir araya geldi. Cumhurbaşkanı Gül, 'Kürt açılımı' ile ilgili sorular üzerine, daha önceki "güzel şeyler olacak" vurgusunu tekrar ederken "Bunun gibi birçok meseleyi çözmek kendi inisiyatimizde" dedi. Kayseri'ye cumartesi gecesi gelen ve Melikgazi ilçesinde Kergah Bağları Gül Caddesi Gül Sokak'taki babası Ahmet Hamdi Gül'e ait bağ evinde istirahat eden Cumhurbaşkanı Gül, dedesi ve bazı yakınlarının mezarlarını ziyaretinin ardından Organize Sanayi Bölgesi'ne geçti. Burada bir gazetecinin ''Türkiye'de güzel şeyler olacak dediniz, oluyor mu?'' diye sorması üzerine Gül, ''Bunların hepsi olacak. Herkes güzel şeylerin olmasına yardımcı olur. Herkes yardımcı da oluyor. Türkiye için güzel şeyler olacaktır. Türkiye'nin düşünen insanları, aydınları, entelektüelleri, yazarları, çizerleri görüyorsunuz, gayet canlı bir tartışma da yapılıyor" dedi. Gül şöyle konuştu: "Sadece bahsettiğiniz mesele değil, birçok meseleyi de çözmek, kendi inisiyatifimizde. Ne kadar çok gerçekleşirse o kadar doğru olur. Türkiye demokratik standartları toplu şekilde yükseltebilince, problem zaten otomatik olarak çözülecektir. Önemli olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan herkesin Doğudan batıya, güneyden kuzeye herkesin bu ülkeye olan aidiyetini pekiştirmek, herkesi kendi ülkesinde, mutlu, mesut yapmak." Ülke insanlarının mutlu olmasının demokratik standartların en yüksek seviyeye çıkartılmasıyla sağlanacağını kaydeden Gül "Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan herkes eşit Türkiye'nin vatandaşıdır. Anayasamıza göre zaten her şey açıktır. Farklılıklar zenginlik gibi görünmeye başlanırsa, o zaman ülke daha güçlü olarak çıkar" diye konuştu.

KAYSERİ'DE DİNLENİYOR
Memleketi Kayseri'ye cumartesi gecesi giden ve Melikgazi ilçesinde Kergah Bağları Gül Caddesi Gül Sokak'taki babası Ahmet Hamdi Gül'e ait bağ evinde istirahat eden Cumhurbaşkanı Gül, dün Kayseri Organize Sanayi Bölgesi'nde kardeşine ait döküm atölyesini ziyaret edip bir süre işçilerle muhabbet etti. Gül Hisarcık mahallesinde de çocuklarla anı fotoğrafı çektiren Gül, Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki'nin evine de konuk oldu.

BİZE ULAŞIN