Anavatan'da toplu istifa

Anavatan Partisi'nde, son günlerde yaşanan bazı olumsuzluklara tepki göstermek amacıyla Mardin Merkez ilçe teşkilatı olmak üzere 6 ilçe teşkilatı ile 26 belde teşkilatı topluca istifa etti.

İstifa kararını açıklamak için Anavatan Mardin il teşkilatında bir araya gelen partililer adına basın açıklaması yapan Anavatan Partisi Savur İlçe Teşkilatı Başkanı Sabahattin Kaya, son günlerde parti içinde Anavatan Partisi Genel Sekreteri Muharrem Doğan'a yönelik yapılan haksızlıklara tepki için topluca istifa kararı aldıklarını belirterek, Anavatan Partisi Genel Sekreteri olan Muharrem Doğan'a yönelik haksız ve antidemokratik uygulamaları kınadıklarını söyledi.

Merkez il, ilçe ve belde belediye başkanları yönetimleri ve belediye başkanları olarak şaibelerden kurtulmak istemeyen, hatta üstünü kapatıp zamana yaymaya çalışan bir anlayışla siyaset yapamayacaklarının kanaatine vardıklarını ifade eden Kaya, "Biz Muharrem Doğan ismini bu siyasi kirlilik içerisinde tertemiz, gururla anmaya devam ediyoruz. Çünkü, Mardin'imize yakışan temiz ve ahlaklı siyasetin timsali olmuştur. Bugün de Anavatan Partisi'nde temiz ve ahlaklı siyaseti sürdürdüğü için, hatta genel başkanımızı böyle bir siyasete davet ettiği için haksız uygulamalara maruz kalmaktadır. Mardin'den Ankara'ya sesleniyoruz. Bizim en büyük siyasetimiz ahlaktır ve dürüstlüktür. En büyük talebimiz de başta kendi partimiz olmak üzere iyi ahlak ve dürüstlük çerçevesi içerisinde siyaset yapılmasıdır. Bu nedenledir ki Mardin halkımızla bu duygularımızı paylaşıyoruz." dedi.

Basın'a yansıyan şekli ile Anavatan Partisi'nde partilileri şaibeden kurtarmak istemeyen bir yönetim anlayışı var olduğunu ifade eden Kaya, "Mardin merkez ve ilçelerinde, beldelerinde ile köylerinde partililerimizle yaptığımız görüşmeler sonucunda bu anlayışın bu millete bir hayır getirmeyeceği yönündedir. Milletvekilimizin parti içinde verdiği mücadelenin arkasındayız. Bu konuda kararlı olduğumuzu göstermek açısından topluca Anavatan Partisi'nden istifa kararı aldık." şeklinde konuştu.

BİZE ULAŞIN