"İstanbul'un adını Konstantinopolis mi yapacaksınız?"

  1. Haberler
  2. Siyaset
Pazartesi 10.08.2009 ABONE OL
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, demokratikleşme Kürt açılımına tepkisini dün de sürdürdü. Bahçeli, "Terörist Öcalan'ın yapamadığını Başbakan Erdoğan demokratik açılımıyla yapmak için yola düşmüştür" dedi. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün Bitlis'e giderken Güroymak'ta arabadan inip, ilçeyi Kürtçe adıyla selamlamasına da tepki gösteren Bahçeli şöyle dedi: "Sayın Cumhurbaşkanı Güroymak'ı eski adıyla 'Norşin' olarak hatırlayıp onları öyle selamlıyor. Türkiye Cumhuriyeti'nin Cumhurbaşkanı daha demokratik açılım olmadan PKK taleplerine Güroymak'ta cevap veriyor. İstanbul'a giderken Gebze'den sonra İstanbul levhasını değiştirip Konstantinopolis mi yapacaksınız?" Bahçeli, partisinin Antalya İl Kongresi'nde şunları söyledi:
Demokratikleşme adı altında ayrışma, çatışma ve bölünme senaryoları uygulanmaya çalışılıyor.
Sevr'den bu yana batı emperyalizminin Türkiye'yi bölmek, amacıyla ortaya koyduğu oyunları, senaryoları biliyoruz. Bundan vazgeçmiş değiller.
Terörist başı, İmralı canisi, 3 aşamalı bir plandan bahsediyor. "Taraflar ateşkes yapmalıdır. Demokratik sivil bir anayasada uzlaşılmalıdır ve Hakikatları Araştırma Komisyonu kurulmalıdır. Ne ihtiyaç var.
BUGÜN NELER OLDU