Başbakan Erdoğan'ı sıkıntıya sokan anlar

  1. Haberler
  2. Siyaset
Çarşamba 12.08.2009 11:52 ABONE OL
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, Trabzon'un Araklı ilçesindeki temasları sırasında ilginç bir olay yaşandı. Erdoğan'a sevgi gösterisinde bulunmak isteyen bir kişi, yanlışlıkla Erdoğan'ın karın boşluğuna yumruk attı. Erdoğan'ın bu sırada hissettiği acı yüzüne yansıdı. Korumalar tarafından uzaklaştırılan vatandaş, yanlışlıkla çarpıştığını iddia etti.

http://m.sabah.com.tr/multimedya/video/videoizle/398f43c0-e45e-4639-ab5e-1b8458b4b8f1

Başbakan Erdoğan, Araklı Bayram Halil Devlet Hastanesi'nin açılışının ardından Belediye Başkanlığı'nı ziyaret etti. Belediyeye gelişinde vatandaşların sevgi gösterileri ile karşılanan Başbakan Erdoğan, bu sırada bir talihsizlik yaşadı.

Kalabalıkta Başbakan'a sarılmak isteyen Turan Demir isimli vatandaş, korumalar engellediği sırada yanlışlıkla Erdoğan'ın karın boşluğuna yumruk attı. Canı yandığı gözlenen Erdoğan, bu sırada "Ah" dedi. Turan Demir, korumalar tarafından bölgeden uzaklaştırıldı.

Daha sonra belediye binasına giden Başbakan Erdoğan, Başkan Recep Çebi ile bir süre görüştü.
Erdoğan, çıkışta vatandaşlara hitaben yaptığı konuşmada, birlik ve beraberlik mesajı verdi. Erdoğan, "El ele verdikçe, dayanışma içinde oldukça, bir ve beraber oldukça bizim kimse yıkamayacak. Her geçen gün daha iyi olacağız, her geçen gün daha güçlü olacağız, bundan hiç endişeniz olmasın. Ve biz bu inançla, bu anlayışla yarınlara yürüyoruz." dedi.

ÖZÜR DİLEDİ

Trabzon'daki ziyareti sırasında yaklaşmak istediği Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın karnına yumruğu gelen Turan Demir, ''Başbakanımızın elini öpmek istemiştim. Tekrar Başbakanımızdan özür diliyorum'' dedi.

Turan Demir, ilçedeki 3 katlı evinin altında 15 yıldır dondurma üreterek geçimini sağladığını belirterek, Başbakan Erdoğan'ın dün ilçede hastanenin açılışını yapacağını öğrendiği anda işini bırakarak açılışın yapılacağı yere gittiği söyledi.

Açılış sırasında yanına yaklaşarak Başbakan Erdoğan'ın elini öpmek istediğini ancak bunu başaramadığını ifade eden Demir, şöyle konuştu:''Araklı Belediyesini ziyaretinde ise direkt Başbakan'la karşı karşıya geldim. Başbakan'ın korumaları ellerini birbirinden ayırınca boşluğa düştüm. Sol elim Başbakan'ın kaburgasına geldi ve ''of'' diye bir şey yaptı. Korumaların müdahalesiyle düştüm. Merak ettiğim, Başbakanımız ben düşeceğim için mi ''0f'' dedi, yoksa yumruğum karnına geldiği için mi? Zaten Başbakanımız korumalara 'Çocuğu bırakın' demiş.''

Kendisinin AK Partili olduğunu ve yanlış anlaşıldığı için çok üzgün olduğunu belirten Erdoğan, ''AK Parti kurulduğundan itibaren AK Parti içerisindeyim. Haberlerde 'Araklı'da Başbakan'a yumruk atan adam' şeklinde verildi. Bunu araştıracağım. Avukatlar aracılığıyla gerekeni yapacağım. Başbakanımızın elini öpmek istemiştim. Tekrar Başbakanımızdan özür diliyorum'' diye konuştu.

''KORUMADA SIKINTI VAR''


Demir, Başbakan Erdoğan'ın yanına yaklaşmasını ise şöyle değerlendirdi: ''Ben Turan Demir olarak Başbakan'ın karnına kadar dokunabiliyorsam burada korumalarında sıkıntı vardır. Tescilli AK Parti'liyim. Burada ben bu tavrı yapabiliyorum. Bu örnek olsun bunlara. Korumalara örnek olsun'' dedi.

"RÜYAMDA BAŞBAKAN'I GÖRDÜM, İKİZ ÇOCUĞUM OLDU''

Demir, olayın ardından tansiyonunun yükseldiğini, sağlığının bozulduğunu ileri sürdü.
Demir, yıllarca çocukları olmadığını, birkaç kez tüp bebek yöntemini denediklerini, Başbakan Erdoğan'ı çok sevdiğini, onu rüyasında gördüğünü, ardından hastaneye başvurduğunu ve tüp bebek yöntemiyle ikiz kız sahibi olduğunu söyledi.

BUGÜN NELER OLDU