'MHP bu işin içine girmez'

  1. Haberler
  2. Siyaset
Çarşamba 12.08.2009 ABONE OL
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Kürt sorununun çözüm sürecine MHP'nin hiçbir şekilde dahil olmayacağını söyledi. "Silahsız bölücülük demokrasi olarak sunuluyor" diyen Bahçeli, "Bu süreç birlik ve beraberliği zedeleyecek" uyarısında bulundu. MHP Genel Merkezi'nde basın toplantısı düzenleyen Bahçeli, şöyle dedi:
30 bin insanın hayatına kasteden İmralı canisi, 'insanlık, barış ve kardeşlik abidesi', PKK terör örgütü 'barışı dağda arayanlar', bunlara alkış tutanlar 'barışsever ve demokrat aydın', bozguncular ise 'akil adam'a dönüşmüşlerdir.
Bu adımlar siyasal çözüm davetiyle teröristle müzakere arayış, kimliğini bulamamış garabetin milletimizi 36'ya bölme niyeti, katile 'sayın' şehide 'kelle' diyen çürümüşlüğün yayılan kokusu ve bebek katilinin dördüncü koordinatör olarak devreye sokulmasıdır.
Bugün Milliyetçi Hareket'ten talep edilen bu cepheye katılmamız bizi biz yapan bütün mukaddesattan vazgeçmemizdir. Buradan ifade ediyorum ki MHP hiçbir şekilde bu sürecin içinde yer almayacaktır.
Ya bu ihanet cephesi Türkiye'yi kanlı bir iç çatışma sürecine sokacaktır ya da Türkiye Cumhuriyeti Devleti, bütün milli güç unsurlarıyla ayağa kalkarak bu saldırılara ve muhataplarına gereken cevabı vererek bu ihanetin belini kıracaktır.

BUGÜN NELER OLDU