10 cip geliyor

Başbakanlık konvoyundaki güvenliğin artırılması için Ford Mondeo'ların yerine ABD malı GMC cip alınaca

Başbakan Tayyip Erdoğan'ın araç konvoyunda güvenlik tedbirleri artırılıyor. Erdoğan'ın konvoyundaki binek araçların yerine ABD'den 10 adet GMC cip sipariş edildi. Fabrika üretim yapmadığı için bu araçlar için özel istekte bulunuldu. Dünyanın en güçlü arazi araçlarından biri olan GMC Yukon'un, yaklaşık 250 bin lire olan fiyatı, Başbakanlık'a tanınan vergi indirimiyle 100 bin liraya düşecek. Başbakanlık 10 cip için toplam 1 milyon lira ödeyecek. Yeni alınacak cipler, Başbakan Erdoğan'ın konvoyunda şu anda mevcut Ford Mondeo araçların yerine kullanılacak.

HER EKİPTE 4 CİP

Her ekipte 4 cip yer alacak ve bu ciplerin ikisi Başbakan Erdoğan'ın makam aracının önünde, ikisi ise arkasında sağlı sollu yer alacak. İki ayrı ekipte 4'er cip bulunacak, diğer 2 cip ise yedek olacak ya da Başbakan Erdoğan'ın konvoyu için İstanbul'a gönderilecek. Devlet Malzeme Ofisi üzerinden satın alınan GMC cipler, özel sipariş olduğu için 4 ay içinde teslim edilecek.

Yüksek performans
Dayanıklılık ve performans açısından dünyanın en iyi arazi araçlarından biri olarak gösterilen GMC Yukon'un motoru 370 beygir gücünde, silindir hacmi ise 6 bin 200 cm3. Ciplerde navigasyon ve diğer her türlü teknolojik donanım bulunuyor.

BİZE ULAŞIN