Babacan: Sorunu TC hükümeti, TBMM çözecek

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, demokratik açılımla ilgili olarak, ''Çözümü başka yerlerde aramaya hiç gerek yok. Bir adım atılacaksa, açılımla ilgili kararlar alınacaksa, bunu Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti, TBMM alacaktır. Bu sorunu, Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti TBMM çözecektir'' dedi.
Babacan, Ekonomik Koordinasyon Kurulu Toplantısı için bulunduğu Şanlıurfa'da basın mensupları ile düzenlediği sohbet toplantısında, bir gazetecinin ''terör örgütü ele başı Abdullah Öcalan'ın demokratik açılımla ilgili ortaya koyduğu çizginin muhatap alınıp alınmayacağına, bu durumun açılımı etkileyip, etkilemeyeceğine'' ilişkin sorusu üzerine, bu konuda herkesi dinlediklerini söyledi.
Bu çalışmanın İçişleri Bakanı Beşir Atalay'ın koordinasyonunda sürdüğünü bildiren Babacan, şunları kaydetti:

''İçişleri Bakanımız muhatap alınması gereken herkesi muhatap alıyor. Bu konuda dinlenmesi gereken, muhatap alınması gerekenler bellidir. Bir adım atılacaksa açılımla alakalı kararlar alınacaksa, bunu Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti, TBMM alacaktır. Bu sorunu, Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ve TBMM çözecektir. Çözümü başka yerlerde aramaya hiç gerek yok.''

BİZE ULAŞIN