Bahçeli'den MGK bildirisine sert tepki

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli yaptığı açıklamada, önceki gün yayımlanan "Milli Güvenlik Kurulu bildirisinin milletin kaygılarını daha da derinleştirdiğini" savundu

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Milli Güvenlik Kurulu (MGK) toplantısından sonra yapılan basın bildirisinin milletin kaygılarını daha da derinleştirdiğini'' savundu. Bahçeli, yaptığı açıklamada şu görüşlere yer verdi: "Hükümet eliyle başlatılan ve Sayın Cumhurbaşkanı tarafından yalnız olmadıklarını açıklama kaygısı ile devlette görülmemiş uyum olduğu yönünde izaha çalışılan vahim süreç içinde Türk milli kimliğine yönelik yıkım arayışları hızla devam etmektedir.

"MÜMKÜN DEĞİL"
Türkiye'nin ve Türk milletinin bekasına ağır darbe vuracak bu gelişmeler sürerken, 20 Ağustos 2009'daki Milli Güvenlik Kurulu toplantısından sonra yapılan basın bildirisi milletimizin kaygılarını daha da derinleştirmiştir. Söz konusu açıklamada, hükümetin başlatmış olduğu milletimizi ayrıştırma projesinde çalışmalara devamın tavsiye edilmiş olduğu ifade edilmiştir. Bu durumun, Milliyetçi Hareket Partisi tarafından benimsenmesi, devlet görüşü olarak yorumlanması asla mümkün değildir.'' MGK'nın Anayasal bir kurum olduğunu belirten Bahçeli, "Ancak bu kuruluşun, devletin ve milletin bekasına helal getirecek köklü ve kalıcı tavsiye kararları alması ve buna da devlet politikası denilmesi kabul edilemez bir yaklaşımdır" dedi. Bahçeli, şunları söyledi: "Tavsiye ediciler, bin yılda oluşmuş varlığımızı, devamlılığımızı, kardeşliğimizi ve kimliğimizi oluşturan temel dinamiklerin ne kadar şuurundadırlar?"

BİZE ULAŞIN