Eski vekil Küçükel için TBMM'de tören

İzmir'de önceki gün vefat eden eski Elazığ Milletvekİli Ahmet Küçükel için TBMM'de tören düzenlendi.

Törene, Küçükel'in ailesi ve yakınları, TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç, Dokuzuncu Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcıları Bülent Arınç ve Cemil Çiçek, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, DTP Genel Başkanı Ahmet Türk, eski Meclis Başkanları Köksal Toptan ve İsmet Sezgin, Türkiye Partisi Genel Başkanı Abdüllatif Şener, DP Genel Başkanı Hüsamettin Cindoruk, Anavatan Partisi Genel Başkanı Salih Uzun, siyasi parti temsilcileri, bazı eski politikacılar ve milletvekilleri katıldı.

Büyük Türkiye Partisi ve Doğru Yol Partisi kurucu üyeleri arasında yer alan Küçükel, 18 ve 19. dönem Elazığ Milletvekilliği yapmıştı.

CENAZESİ ELAZIĞ'A GÖNDERİLDİ

İzmir'de vefat eden Elazığ eski Milletvekili Ahmet Küçükel'in Ankara Kocatepe Camisi'nde öğle namazına müteakip cenaze namazı kılındı. Küçükel'in cenazesi namazın ardından defin için memleketi Elazığ'a gönderildi.

Cenaze namazına çok sayıda siyasi parti lideri yanı sıra Cumhurbaşkanı Abdullah Gül de katıldı. Gül camiye gelişi sırasında önünü kesen vatandaşlarla ayaküstü bir süre sohbet etti.

BİZE ULAŞIN