Açılım günlüğü

HAK-PAR BAŞKANI
HAK-PAR Genel Başkanı Bayram Bozyel, bazı kesimlerin endişe ettiği gibi Türkiye'yi demokratik açılım değil, ülke gerçeklerini gözardı eden zihniyetin parçalayacağını söyledi. Bozyel, Kürtlerin ayrılma talebi olmadığını ifade etti.

DTP'Lİ KIŞANAK

DTP Diyarbakır Milletvekili Gülten Kışanak, "demokratik açılım'' çalışmalarına ilişkin "Başlatılan süreçten hem umutluyuz hem de kaygılıyız'' dedi. Kışanak, "demokratik açılım'' konusunda geri dönülmez bir yolda olduklarını düşündüğünü söyledi.

CHP'Lİ ÖYMEN

CHP Genel Başkan Yardımcısı Onur Öymen, ders kitaplarında tarihte kötü şeyler yapan bazı isimlerin etnik kökenleri ile anıldığını, bunun da vatandaşları rencide ettiğini söyledi. Öymen'in, önergesine yanıt veren Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, kitapların titizlikle ele alındığını söyledi.

DYP BAŞKANI

DYP Genel Başkanı Çetin Özaçıkgöz, PKK ve Abdullah Öcalan'ın muhatap alınmayacağı sözüne karşın ülkenin gündeminin bu iki isimle dolduğunu belirterek, "Süreç maalesef PKK ve onun Meclis'teki temsilcisi olduğunu saklamayan DTP ile Öcalan'ın reklam kampanyasına dönüşmüştür" dedi.

TZD KÜRT RAPORU

TÜRKİYE Ziraatçılar Derneği( TZD) Genel Başkanı İbrahim Yetkin, bugün bir basın toplantısı düzenleyerek, "Demokratik açılım ve Güneydoğu'nun ekonomik gerçekleri" konulu raporu açıklayacak. "Raporda "Öneriler paketi" de bulunuyor.

BİZE ULAŞIN