Bahçeli: Hükümet ciddi icraat yapmadı

MHP lideri "AK Parti'nin gerilim politikalarıyla ayakta kalmayı sürdürdüğünü" öne sürdü

  1. Haberler
  2. Siyaset
Pazar 06.09.2009 ABONE OL
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "60. Hükümetin ikinci yılı"dolayısıyla yazılı bir açıklama yaparak gündemdeki konulara ilişkin görüşlerini dile getirdi. AK Parti'nin "Türkiye'nin hayrına ciddi hiç bir icraat yapmadığını ve içi boş sloganlarla Türk milletini aldatmayı ve gerilim politikalarıyla ayakta kalmayı sürdürdüğünü" öne süren Bahçeli'nin uzun açıklamasından bazı satırbaşları şöyle:
"AKP'nin iktidarda bulunduğu yedi yıl sıkıntıları daha da arttırmış, olumsuzluklarla dolu bir dönem olarak tarihteki yerini almıştır. Tartışmalar, çalkantılar, gerilimler ve komplo teorileri ile geçen günlerin ardından geldiğimiz bugünkü aşamada, Türkiye siyasi, sosyal ve ekonomik anlamda tam bir bunalım yaşamaya başlamıştır."

ERMENİSTAN AÇILIMI

"Adına 'normalleşme' denilerek, bir yandan ikili, üçlü görüşmelerle; maç izleme bahanesi ile yürütülen ilişkilerle süreç Ermenistan'a tek taraflı taviz verme aşamasına kadar dayanmıştır. Azerbaycan oyalanmak istemiştir."
"Sürekli yalpalayan, kime ve neye hizmet edeceği konusunda ciddî tereddütler geçiren AKP zihniyetinin elindeki çok önemli fırsatlar, geçen dönemde heba edildi. Bu anlayışın ahlak ve vizyon kıtlığı ile çakışması ülkemizdeki sıkıntıların giderek artmasını kaçınılmaz hale getirmiştir. Geride kalanlara baktığımızda önümüzdeki dönem için ümitvar olmamızı gerektirecek hiçbir olumlu belirti ortada kalmamıştır."
"İmralı' daki infaz şartlarının gevşetilmesi, buranın bir misafirhaneye dönüştürülmesi çabalarının arkasındaki niyet, bu sürecin teslimiyetle sona erecek yol haritasının ara istasyonları olarak görülmeye başlanmıştır.

BUGÜN NELER OLDU