Hizmet aşkı!

  1. Haberler
  2. Siyaset
Salı 15.09.2009 17:33 ABONE OL
Türközü Bağcılar Mahallesi'ndeki 211. sokağın asfaltlama çalışması, Ankara Büyükşehir Belediyesi ve Çankaya Belediyesi ekiplerini karşı karşıya getirdi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz günlerde Türközü Bağcılar Mahallesi 211. sokaktaki bir evde iftar yaptıktan sonra mahalle sakinleri, Başbakan'dan sokaklarının asfaltlanmasını istemişti.

Çankaya Belediyesi ekipleri, bugün söz konusu sokakta asfalt çalışması yapmaya başladı, ancak sokağın genişliğinin 12 metreden fazla olmasının tespit edilmesi üzerine sorumluluğun Ankara Büyükşehir Belediyesinde olduğu belirtildi.

Çankaya Belediyesinin kendi sorumluluğundaki sokaklarda asfaltlama çalışmasını yürütürken 211. sokağı da asfaltlamak istemesi, Büyükşehir Belediyesi ekiplerince ASKİ'nin ''kanal çalışması yapacağı'' gerekçesiyle engellendi. Sokağın bir bölümüne asfalt döken Çankaya Belediyesi ekipleri, çalışmalarını yarıda bıraktı. Daha sonra ASKİ'nin yapacağı kanal çalışmalarının 211. sokağı kesen Açin Caddesi'nde olduğu belirtilerek, 211. sokağın asfalt çalışmalarına Ankara Büyükşehir Belediyesi ekiplerince devam edildi. Bu arada, Açin Caddesi'ndeki kanal çalışmalarının tamamlanmasının ardından asfaltlamanın da Ankara Büyükşehir Belediyesi ekiplerince yapılacağı kaydedildi.

Mahalle sakinleri, bir süredir sokağın hangi belediyenin sorumluluk alanında olduğunun belirlenemediğini, Başbakan Erdoğan'ın ziyaretinin ardından sokağın her iki belediye tarafından asfaltlanmak istendiğini ifade etti.Bağcılar Mahallesi Muhtarı Bektaş Bektaş de yaptığı açıklamada, Ankara Büyükşehir Belediyesi ve Çankaya Belediyesinin üzerlerine düşen görevleri yerine getirdiğini belirterek, asfaltlama çalışmalarının sürdüğünü kaydetti.