"Bayramlar toplumsal huzuru pekiştiriyor"

TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, bayramların toplumsal huzurun pekiştirilmesinde katkıda bulunduğunu belirtti.

  1. Haberler
  2. Siyaset
Cumartesi 19.09.2009 11:08 ABONE OL
TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, Ramazan Bayramı nedeniyle yayımladığı mesajında farklı medeniyetlerin hayat bulduğu Doğu'nun ve Batı'nın buluşma noktasındaki Türkiye'nin, sahip olduğu potansiyelle her geçen gün daha da geliştiğini ifade ederek, şunları kaydetti:

"Hepimizi kaynaştıran bütünleştiren birlik ve berberliğimizin en güzel ifadesi olan bayramlar toplumsal huzurumuzun pekiştirilmesine katkıda bulunmaktadır.

Bölgemizin parlayan yıldızı durumundaki Türkiye, bugün barışın istikrarın sürekli kılınması yolundaki çabalarıyla uluslararası sorunlarda inisiyatif alabilen güçlü bir ülke durumundadır.

Bizi güçlü kılan özellikler; büyük medeniyet geleneğimiz, kültür zenginliğimiz, dinamik ekonomik yapımız ve manevi değerlerimizden beslenen dayanışma ruhumuzdur.

Aydınlık yarınlara ulaşmak için kendimize güvenmemiz ve inanmamız gerekiyor. Millet olarak birlik ve beraberliğimizi daha da güçlendirmemiz gereken bir dönemden geçiyoruz."

"ÜLKEMİZİN GELECEĞİ DE AYDINLIKTIR"

Farklılıkların çatışma ve kavga nedeni olarak değil zenginlik kaynağı olarak görmeka gerektiğine dikkat çeken Şahin şöyle devam etti:

"Toplumsal uzlaşmamızı arttırmaya gayret etmeliyiz. Sayısız güzelliklerin yaşandığı Ramazan Bayramı'nı böylesi bir anlayışın ve diyalog kültürünün gelişmesi için fırsat olarak görmeliyiz.

Milli iradenin rehberliğinde bağımsızlık mücadelemizi yöneten, Cumhuriyeti ilan eden devrimleri hayata geçiren Meclisimiz, bugün de milletimizin sorunalarını çözecek kararlılık ve güçtedir.

İnanıyorum ki tıpkı bu güzel bayram gibi ülkemizin geleceği de aydınlıktır.

Türkiye'nin yetişmiş insan gücü, genç nüfusu, geçmişten gelen köklü birikimi ve zengin kaynaklarıyla dünyanın ileri ülkeleri arasında yerini alacağından kuşku duymuyorum."