Erdoğan'dan birlik beraberlik mesajı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Ramazan Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Cumartesi 19.09.2009 00:00
ABONE OL
Erdoğan, mesajında, "Milletçe Ramazan ayının barış, kardeşlik ve bereket iklimini tüm benliğimizle idrak edip yaşamanın huzuruyla mübarek bir bayram gününe daha kavuşmanın büyük mutluluğunu yaşıyoruz. Dargınların barıştığı, dayanışma duygularının yoğunlaştığı, birlik ve beraberliğimizin pekiştiği bu bayramda bir kez daha milletçe birbirimizi sevgiyle ve sevinçle kucaklıyoruz" dedi. Erdoğan, mesajında şöyle dedi:

"Ancak dünyanın birçok yerinde bu bayram sevincini Türkiye'deki gibi yaşayamayan insanların da olduğunu biliyor ve bu bayrama buruk gönülle giren her insanın hüznünü, acısını da yüreğimizde taşıyoruz.

Yüzyıllarca barış ve adalete öncülük etmiş büyük bir medeniyetin mirasçıları olarak geçmişte olduğu gibi bugün de gelecekte de bu bayram iklimini her yere taşımaya, yaşanan acıları da sevinçlerimiz gibi paylaşmaya devam edeceğiz. Başta İslam ülkeleri olmak üzere bütün dünyada halen yer yer yaşanılan savaş, çatışma ve yıkımlara karşı her zamankinden daha çok duyarlı olacak, barış ve adaletin bayrağını daha da yükselteceğiz.

Elbette öncelikle bu toprakların insanları olarak, kadim kardeşliğimizi güçlendirerek yaşatacak, hiç kimsenin birliğimizi, beraberliğimizi bozmasına fırsat vermeyeceğiz. Herkes bilmelidir ki, barış ve kardeşlik çınarının kök saldığı bu topraklar, fitne tohumlarına asla bir bereket oluşturmayacaktır.

Adaletten, hak ve hakkaniyetten ayrılmadan, kimsenin hukukunu çiğnemeden ve çiğnetmeden kardeşliğimize, barışımıza, gönül birliğimize sahip çıkmaya devam edeceğiz. Mutlulukla ifade etmeliyim ki, bugün artık zorlukların birçoğunu geride bırakan, sosyal bir hukuk devleti olarak hem sosyal restorasyonunu hem demokratik açılımlarını büyük ölçüde tamamlayan, sürekli atılım içerisinde olan bir Türkiye var. Bölgesinde ve dünyada itibar gören bir Türkiye var.

Gönül bağlarımızı sağlam tuttukça, asla umutsuzluğa, karamsarlığa kapılmadıkça, birbirimize sımsıkı sarıldıkça, aynı hedefe kilitlendikçe aşamayacağımız hiçbir engel, üstesinden gelemeyeceğimiz hiçbir zorluk yoktur."