'Asıl bize bölücü diyenler bölücü'

Kimsenin AK Parti'ye bölücü yaftası yakıştıramayacağını söyleyen Erdoğan, "Oturumu açık da yapabiliriz" dedi

  1. Haberler
  2. Siyaset
Pazartesi 21.09.2009 ABONE OL
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti İstanbul İl Başkanlığı'nın bayramlaşma töreninde kimsenin AK Parti'ye bölücü yaftası yakıştıramayacağını söyleyerek, "Bize bölücü diyenler, Türkiye'yi bölendir" dedi. Muhalefetin, ne olduğunu bilmeden olayı damgaladığını belirten Erdoğan, şunları söyledi:
Açıklandı mı bir şey? Ne var içeriğinde biliyor musunuz? Sadece söyledikleri 'Siz Türkiye'yi bölüyorsunuz.' Bu ifadeyi kullananlardır, bu ülkede bölücü olanlar. Kimse AK Parti'ye bölücü damgasını yakıştıramaz.
Matematik ilmiyle sosyolojik tespit yapmak istiyorum. Biz 81 vilayetin 80 tanesinde milletvekili çıkarmış, Türkiye'de 61 vilayette birinci partiyiz. Kalan vilayetlerde de 2. partisiyiz. Bize bu yakıştırmayı yapanlara sorun, 'Siz Türkiye'nin kaç vilayetinde varsınız?'
Bu işin görüşülmesi gereken yer TBMM. Biz açık da yaparız kapalı da hiç fark etmez.
Bizim derdimiz bağcıyı dövmek değil, biz yeter ki milletçe üzümü yiyelim. Muhatabımız illegal örgüt değil, milletin ta kendisidir.

BAKANLAR YURTTA

Yarın ABD'ye gidecek olan Erdoğan İstanbul'da açılım mesajları verirken, Bayındırlık Bakanı Mustafa Demir Samsun, Devlet Bakanı Faruk Çelik Bursa, Enerji Bakanı Taner Yıldız Kayseri, Tarım Bakanı Mehdi Eker Diyarbakır, İçişleri Bakanı Beşir Atalay Ankara'da barış, kardeşlik ve birlik vurgusu yaptı.

BUGÜN NELER OLDU